PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyświetlaniem ilustracji wprowadzenia



kram
13-08-2015, 20:43
Wstawiłem ilustrację wprowadzenia w wybranym artykule.
Artykuł wyróżniłem.
Otwieram go w głównym oknie przeglądarki za pomocą menu, w którym jako "Typ pozycji menu" wybrałem: "Artykuły wyróżnione - przegląd",
oraz za pomocą innego menu, w którym jako "Typ pozycji menu" wybrałem: "Jedna kategoria artykułów - przegląd."
W pierwszym przypadku wstawiona ilustracja wprowadzenia jest widoczna, w drugim nie. Chciałbym aby w obu przypadkach była ona widoczna.
Proszę o wskazówki.

dkawala
14-08-2015, 13:25
Dołączam sie do pytania, mam ten sam problem.

Proszę o wskazówki.

zwiastun
14-08-2015, 14:07
link do strony. W Joomla nie ma takiego problemu. Ilustracja wprowadzenia wyświetla się w przeglądach bez względu na to, jaki to przegląd.

kram
15-08-2015, 00:24
Może sama Joomla nie ma takiego problemu, ale opisany problem jest związany z Joomla.
Oto link: www.wi-king-a.com
Proszę porównać HOME oraz Artykuły Kingi.

trzepiz
15-08-2015, 11:10
Możesz przełączyć szablon na inny i sprawdzić ?

zwiastun
15-08-2015, 11:15
Wyczyść stronę ze śmieci z programu MS Word. Kiedy się kopiuje z dokumentów Worda, należy korzystać w edytorze z opcji umożliwiającej wklejanie tekstu bez formatowania. Najpewniej tu leży przyczyna (a nawet na pewno - na stronie startowej nie ma kodu z Worda).

kram
15-08-2015, 14:36
Dziękuję wszystkim. Szczególnie Tobie trzepic.
Zmieniłem szablon z "a4joomla-countryside3r-free" na "a4joomla-dealer3r-free" i jest ok.
Temat można uznać za zakończony chyba, że ktoś chciałby wyjaśnić dlaczego tak się dzieje w przypadku szablonu "a4joomla-countryside3r-free".

zwiastun
15-08-2015, 15:21
Może się tak dziać, jeśli szablon nie ma zaimplementowanej obsługi Obrazków i łączy. Może brakować implementacji w plikach któregoś z przeglądu.
Nie lekceważ, proszę, porady dotyczącej wyczyszczenia śmieci pozostałych po kopiowaniu z Worda. Nie zrobiłeś tego, a to wcześniej czy później będzie powodem różnych innych problemów z wyświetlaniem.

kram
15-08-2015, 17:05
Nie lekceważ, proszę, porady dotyczącej wyczyszczenia śmieci pozostałych po kopiowaniu z Worda.
Dziękuję za radę. Będę o tym pamiętał.

Już chciałem napisać, że nie rozumiem jednak na podstawie czego twierdzisz, że:

Nie zrobiłeś tego, ... ,

Sprawdziłem 6 artykułów (bo tylko tyle ich jest).
Stwierdziłem, że faktycznie w jednym przypadku jest tak jak pisałeś.

Dzięki.

Herma
18-01-2017, 13:18
... Ilustracja wprowadzenia wyświetla się w przeglądach bez względu na to, jaki to przegląd.

A czy można ustawić tak, aby ilustracja wprowadzenia wyświetlała się w przeglądzie artykułów z wybranej kategorii, a nie wyświetlała się w przeglądzie artykułów wyróżnionych? Zmiana szablonu nie wchodzi w tym przypadku w grę.

Będę wdzięczna za pomoc.

Jac
18-01-2017, 14:12
@herma, żaden problem. Przecież nie musisz wyświetlać ilustracji wprowadzenia w artykułach wyróżnionych.

Herma
18-01-2017, 15:01
@Jac, może niezbyt jasno się wyraziłam... Chodzi mi o następującą sytuację:
Tworzę artykuł np. w kategorii "Aktualności". Wyróżniam go. Dodaję ilustrację wprowadzenia.
Pod pewną pozycją menu wyświetlam wszystkie artykuły z kategorii "Aktualności", łącznie z wyróżnionymi. Tu chcę, aby pojawiała się ilustracja wprowadzenia (wiem jak to zrobić).
Natomiast na stronie frontowej wyświetlam tylko artykuły wyróżnione z kategorii "Aktualności" - tu nie chcę ilustracji wprowadzenia (i nie wiem jak to zrobić :)
Tymczasowo rozwiązałam to przez powielanie artykułów (artykuł wyróżniony bez ilustracji, artykuł niewyróżniony z ilustracją) - ale takiego duplikowania treści chciałabym uniknąć.

Jola
19-01-2017, 14:09
Użyj nadpisywania szablonem - w art. wyróżnionych wyłącz (zakomentuj) część odpowiedzialną za obrazek intro.
Jeśli to nie pomoże - trzeba wprowadzić modyfikację w pliku layouts/joomla/content/intro_image.php

Herma
21-01-2017, 17:37
@Jola bardzo Ci dziękuję za wskazówkę! Dotychczas nie korzystałam z nadpisywania szablonem i muszę się nieco dokształcić w tym zakresie, ale - po wstępnym rozeznaniu sprawy - czuję, że w końcu uda mi się pozbyć tych obrazków :) Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!

Herma
23-01-2017, 13:54
Użyj nadpisywania szablonem - w art. wyróżnionych wyłącz (zakomentuj) część odpowiedzialną za obrazek intro.
Jeśli to nie pomoże - trzeba wprowadzić modyfikację w pliku layouts/joomla/content/intro_image.php

Pomogło! Użyłam nadpisywania szablonem, wyłączyłam część odpowiedzialną za obrazek intro w art. wyróżnionych. I osiągnęłam zamierzony efekt czyli:
1. Na stronie frontowej - w przeglądzie artykułów wyróżnionych - nie wyświetlają się ilustracje wprowadzenia.
2. Na podstronie - w przeglądzie artykułów wybranej kategorii, łącznie z wyróżnionymi - wyświetlają się ilustracje wprowadzenia.

@Jola jeszcze raz dziękuję za pomoc!