PDA

Zobacz pełną wersję : edycja artykułów



artek852
14-08-2015, 09:26
Witam wszystkich!
Mam mały problem. Stworzyłem sobie stronę w joomla... Ale jak ktoś wejdzie na nią, może dowolnie edytować moje artykuły. Jak to zmienić? Jak zablokować? Strona to lakiernianatryskowa.pl
Z góry dzięki za pomoc.

zwiastun
14-08-2015, 10:45
Jeśli tak jest, oznacza to, że albo namieszałeś w systemie ACL (uprawnień użytkowników), albo rejestrujesz wszystkich ze zbyt wysokimi uprawnieniami (wydawcy). Sprawdź najpierw Użytkownicy / Opcje / Przypisz do grupy (domyślnie Registered - Zarejestrowani). Jeśli to jest to, pozmieniaj później uprawnienia użytkownikom.
Jeśli namieszałeś w systemie uprawnień, potrzebna będzie interwencja specjalisty.

artek852
14-08-2015, 10:53
przypisz do grupy mam "registered" a w uprawnieniach użytkowników wszystko mam na zabronione :/

zwiastun
14-08-2015, 11:53
A o jakich artykułach Ty piszesz? Na stronie nie ma żadnych artykułów.

artek852
14-08-2015, 12:10
Właśnie stwierdziłem to samo :/ juz nie czaje... trzeba sie zalogować żeby je zobaczyć :/

- - - Updated - - -

to da się obejść?

zwiastun
14-08-2015, 12:59
Co "da się obejść"?

fionads
14-08-2015, 13:20
Pewnie masz ustawienia dla artykułów (globalne, albo dla poszczególnych), że można je oglądać dopiero po zalogowaniu. Trzeba wtedy obniżyć dostęp do nich (jeśli tego chcesz) - aby artykuły można było oglądać z poziomu niezalogowanego. Upewnij się, że do pozycji menu masz podpięte kategorie lub artykuły (powinno być jakieś powiązanie, a nie jedno sobie a drugie w powietrzu).