PDA

Zobacz pełną wersję : Błędnie wpisane metadane nie zmieniają się po poprawce



martatime
17-08-2015, 10:39
Witam, problem wygląda w ten sposób, że z rozpędu w streszczeniu witryny wpisałam kilka słów kluczowych, co zauważyłam po kilku dniach postując adres strony głównej na facebooku. Od razu zmieniłam to, tworząc streszczenie witryny, jednak zmiana nastąpiła tylko w przypadku artykułów - tylko tam metadane wyświetlają się poprawnie, a w przypadku (podaję adres) www.e-cyganeria.pl wciąż jest błąd. W Konfiguracji Globalnej wszystko wygląda ok, w pliku configuration.php również, sprawdziłam na wszelki wypadek wszystkie możliwe menu, kategorie, artykuły- nigdzie indziej nie umieściłam tych słów kluczowych.
Gdzie może tkwić błąd? Bardzo proszę o podpowiedź, bo raz, że źle to wygląda na fb a dwa, że kiepsko wpłynie na pozycjonowanie, jak sądzę.

Pozdrawiam,
Marta

Gall Anonim
17-08-2015, 12:57
Facebook nawet jak zmienisz informacje na stronie trzyma stare wpisy i zdjęcia w pamięci, aby to zmienić musisz ręcznie odświeżyć konkretną stronę/podstronę poprzez narzędzie debug facebook'a
Dla strony głównej dane wyglądają taK;

<meta name="keywords" content="wynajem sali Grójec Warszawa Radom wesele komunia sala wynajem" /> <meta name="description" content="Cyganeria to lokal położony w Czekaju niedaleko Grójca, oferujący organizację niezapomnianych przyjęć i wynajem sal na imprezy okolicznościowe- wesela, chrzciny, osiemnastki, komunie. Zapraszamy!" />
Dla Twojej informacji:
Meta dane można umieszczać:
1. W konfiguracji globalnej
2. W kategoriach
3. Artykułąch
4. Elementach menu
5. Produktach (w przypadku katalogów i sklepów)
6. Dla kategorii zdjęć, dla grup ect.
7. Niekiedy w zarządzaniu poprzez komponenty bezpieczeństwa.
Może coś z tej listy wskaże kierunek jeśli to nie kwestia samego problemu z FB

dar_on
18-12-2015, 10:47
Podaje linka do debugger Szybko łatwo i bezproblemowo usunięcie dane dotyczące opisu waszej strony i podejrzycie nowe informacje

Debugger (http://developers.facebook.com/tools/debug/)