PDA

Zobacz pełną wersję : aktualizacja joomlaboard



turner
11-03-2007, 12:15
Witam,
Przegladalem forum ale nie znalazlem informacji na ten temat. Jak bezpiecznie przejsc z komponentu joomlaboard 1.1.1 na 1.1.4 PL? Przy probie instalacji dostaje komunikat, ze nie mozna stworzyc katalogu com_joomlaboard. Prawdopodobnie dlatego, ze jest juz zainstalowany komponent 1.1.1.
Zalezy mi glownie na latce antyspamowej dodanej do 1.1.4. Jak mam to rozwiazac? No chyba, ze sa inne sposoby zabezpieczenia forum przed spamowaniem niz te w 1.1.4 PL. Dodam, ze postowac moze kazdy, forum nie wymaga rejestracji.
Pozdrawiam turner.

sogo
11-03-2007, 13:13
Najpierw zrób kopię bazy i plików całego joomlaboard, tak na wszelki wypadek.;)
Metoda 1 : odinstaluj komponent, sprawdź czy w katalogach nie zostały po nim pliki. Zainstaluj nowy, usuń bazę nowego komponentu i wrzuć kopię wcześniej zrobioną, nadpisz katalogi z kopii w której miałeś ewentualnie awatarki i jakieś fotki userów.
Metoda 2 : nadpisz nowymi plikami wszystkie stare pliki przez ftp.
potem w panelu administratora joomlaboard masz opcję aktualizuj tabelę do wersji, więc zrób to.
Wybierz metodę, zawsze masz przecież kopię :).
Jak Ci się powiedzie albo nie daj znać na forum. Będzie dla potomnych znających się na szukajce. :D
pozdr.

turner
11-03-2007, 13:55
Dzieki Sogo, po Twoim poscie poczulem sie troche jak prekursor ktory wyznacza szlaki metoda prob i bledow ;) Oczywiscie opisze swoje powodzenia (lub niepowodzenia) :)

turner
11-03-2007, 14:43
Na razie to wygląda tak:
Postąpiłem zgodnie z Twoją instrukcją (kopia bazy, kopia plików) [metoda2]
Nadpisanie plików, aktualizacja do nowej wersji z panelu admina
Wrzuciłem do com_joomlaboard pliki z Security Images
Wrzuciłem pliki ze spam_fix do com_joomlaboard

Wynik:
Jest obrazek (captch) przy dodawaniu tematów i odpowiadaniu na nie :)
Działa bo jak się wpisze błędny kod z obrazka to nie dodaje postu(tematu) :)
W międzyczasie już po tych wszystkich czynnościach wskoczyły mi dwie viagry
Czegoś nie dopatrzyłem? :)

sogo
11-03-2007, 15:46
zależy co się Ciebie przyczepiło :). Na captcha też znaleźli niektórzy sposoby. Spróbuj wariant z security image.
poczytaj instrukcję w paczce, są dwa warianty ochrony, captcha lub security image pamiętając o zainstalowaniu komponentu security images, nie wrzucaj z obu katalogów na raz.
pozdr.

r.berek
11-04-2007, 13:42
u mnie udało się zaktualizować bez problemu, nawet bez ingerencji w bazie i kopiowania tabel..

1. zrobilem najpierw kopie bazy i plikow komponentu (ale sie nie przydaly)
2. odinstalowalem wersje 1.1.1
3. zainstalowalem 1.1.4
4. podmienilem zainstalowane, oryginalne pliki post.php i write.html.php na te z katalogu security_images (miałem wcześniej zainstalowany komponent security_images 3.0.3 - jezeli ktos nie ma to trzeba zainstalowac)

..no i wszystko zadziałało.
o usuwaniu i podmienianiu tabel w bazie danych zwyczajnie zapomniałem :-)
ale okazało się że nie było to konieczne - nowe FORUM z antyspamowymi obrazkami zadziałało zachowując stare posty.
Trzeba jeszcze tylko wybrać swoją templatkę, wybrać swoje ustawienia.
Pozdrawiam