PDA

Zobacz pełną wersję : mainmenu - edycja



sandaniele
11-03-2007, 13:58
Witam,

joomla 1.0.10 stable. Problem objawia się w panelu admninistracyjnym - gdy wybiorę opcję MENU -> MAINMENU to wyświetla mi się pusta strona a co za tym idzie nie mam możliwości modyfikacji tegoż menu. Proszę o wskazówki co może być przyczyną takiego zjawiska? Inne menu mogę edytować, tylko z mainmenu są problemy.

stone
11-03-2007, 22:40
Na początek muszą Ci zasugerować aktualizację do nowej wersji Joomli, gdyż być może ten problem został już poprawiony

sandaniele
11-03-2007, 22:59
Dzięki za poradę. Co prawda chciałem tego uniknąć (bo z wer. 1.0.10 w miarę dobrze mi się współpracuje). Zastanawiam się tylko czy przesiadka coś da. Stronkę o którą chodzi postawił dla mnie ktoś kiedyś na zlecenie. U niego działała bez zarzutów a po przenosinach na mój serwer www pojawił się ten problem. Pierwotnie stronka była postawiona w wersji 1.0.8. Jak problem się pojawił zrobiłem upgrade na do 1.0.10 ale to niczego nie zmieniło :( Potem sporadycznie dodawałem sobie nową pozycję w menu od bazy z phpMyadmina i jakoś nauczyłem się żyć bez tej funkcjonalności, jednak teraz mam dużo zmian do zrobienia i łatwiej by było z panelu administracyjnego niż od bazy, dlatego też wywołałem temat na forum.
Tak czy inaczej - spróbuję jeszcze raz. I raz jeszcze dziękuję za odpowiedź.

sandaniele
13-03-2007, 23:35
Ciekawostka ... kolejny upgrade nic nie dał :( ale ... po zmianie ilości wyświetlanych pozycji na stronie (w panelu administracyjnym zmniejszyłem na 10 na stronie) udało mi się wejść do mainmenu i wyświetlić wszystkie pozycje. Teraz problem od którego zaczął się ten post tj. pusta strona pojawia się przy próbie utworzenia nowej pozycji menu.
Podobną jazdę mam w joomfishu. Mogę edytować menu, kategorie itp itd ale jak wybieram z dropdowna "contents" to wywala mi pustą stronę. Może ktoś z Was miał podobne objawy? Może ktoś coś doradzi? W czym może tkwić przyczyna takich zjawisk?

stone
15-03-2007, 20:47
A nie masz jakiejś pozycji w menu w której użyłeś jakiś niestandartowych znaków? Czegoś co mogło spowodować konflikt

sandaniele
16-03-2007, 08:28
No właśnie nie :( - zastanawiam się czy to nie jest kwestia konfiguracji serwera. Niestety nie znam się za bardzo ani na konfiguracji linucha ani na php i nie wiem w czym grzebać. Tak sobie myślę, że to może być kwestia timeoutów. Jak miałem kiedyś problem z joomfishem (ten sam problem z pustą stroną) i zmniejszyłem liczbę wyników wywalanych na stronę z 50 do 20 to problem zniknął. Do menu wejść nie mogłem, zmieniłem w konfiguracji liczbę wyników w stronnicowaniu i menu się pokazało (po pół roku drapania się w głowę :) ) więc może to kwestia oczekiwania na wynik? Tyle że nie mam bladego pojęcia gdzie się na serwerze timeouty zmienia :(

stone
17-03-2007, 21:13
hmm, raczej to też nie to, generowanie menu to jest szybki proces i jakby to bylo przyczyną to w wielu innych przadkach tez byś miał problemy. Niestety nic mi nie przychodzi do głowy co by to mogło powodować

sandaniele
29-03-2007, 21:30
Eureka ...

memory_limit wystarczyło zwiększyć :)

dafy
03-08-2007, 19:06
ooo mam identyczny problem :(

gdzie moge ten memory_limit zwiekszyc??

dodam, ze korzystam z komerycjnego serwera, czy musi do admin zrobic?

sandaniele
03-08-2007, 19:15
w pliczku php.ini

dafy
03-08-2007, 19:17
rozumiem, ze musi to admin zmienic?

sandaniele
03-08-2007, 19:27
To zależy - ja mam serwer na home i mogę sobie sam wrzucić do mojego roota plik php.ini i zdeklarować tam np. memory_limit itp i ten plik jest interpretowalny jako pierwszy przed ustawieniami globalnymi serwera