PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla! 3.2.7 uptade, Błąd 1146 Table



Wilku93
25-08-2015, 15:47
Witam, pracuję na własnej stronie internetowej, na której zainstalowana jest Joomla. Postanowiłem zaktualizować joomle z 3.1.7 do Joomla! 3.2.7, ponieważ forum Kunena bylo nie kompatybilne i były pewne problemy. Po aktualizacji Joomla wyskoczył mi błąd
Na zapleczu w "Pulpit":
1146 Table '18187040_baza.j30_postinstall_messages' doesn't exist SQL=SHOW FULL COLUMNS FROM `j30_postinstall_messages`


Na stronie głównej:
Error: 1146 - Table '18187040_baza.j30_contentitem_tag_map' doesn't exist SQL=SELECT `m`.`tag_id`,`t`.* FROM `j30_contentitem_tag_map` AS m INNER JOIN `j30_tags` AS t ON `m`.`tag_id` = `t`.`id` WHERE `m`.`type_alias` = 'com_content.article' AND `m`.`content_item_id` = 36 AND `t`.`published` = 1 AND t.access IN (1,1,2,3)

Kiedyś pracowałem na joomli i robiłem stronę, szło to bez większych problemów jednak teraz nie wiem co mam zrobić. Nie jestem pro webmasterem więc prosiłbym o w miarę jasną opinię jak rozwiązać ten problem http://forum.dobreprogramy.pl/public/style_emoticons/default/smile.png. Za kilka dni potrzebuje opublikować stronę także szukam pomocy gdzie tylko mogę :c


Z góry dziękuję za pomoc :)

zwiastun
25-08-2015, 16:20
Spróbuj funkcji Rozszerzenia / Instalator / Baza Danych / Napraw

Wilku93
25-08-2015, 16:30
Niestety ale wchodząc w "Baza Danych" wyskakuje mi:
"Nieznany błąd


1146 Table '18187040_baza.j30_content_types' doesn't exist SQL=SHOW COLUMNS IN `j30_content_types` WHERE field = 'content_history_options'"

Gall Anonim
25-08-2015, 16:43
Problem opisany jakieś pół roku temu - wymagane użycie polecenia wykonania uzupełnienia struktury BD - bezpośrednio z poziomu panelu administracyjnego BD n.p. phpmyadmin (w zależności od serwera) lub programem zewnętrznym po podłączeniu się do BD (n.p. NaviCat - występuje w pełni funkcjonalnej wersji triall).
Polecenie poniżej:
uwarunkowania:
- zanim zaczniesz się bawić z DB - kopia zapasowa
- zamień w poniższym poleceniu przedrostek tabel z jos_ na j30_ (taki jest w u ciebie)
================================================== ================

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_postinstall_messages` (
`postinstall_message_id` bigint(20) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT,
`extension_id` bigint(20) NOT NULL DEFAULT '700' COMMENT 'FK to #__extensions',
`title_key` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '' COMMENT 'Lang key for the title',
`description_key` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '' COMMENT 'Lang key for description',
`action_key` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '',
`language_extension` varchar(255) NOT NULL DEFAULT 'com_postinstall' COMMENT 'Extension holding lang keys',
`language_client_id` tinyint(3) NOT NULL DEFAULT '1',
`type` varchar(10) NOT NULL DEFAULT 'link' COMMENT 'Message type - message, link, action',
`action_file` varchar(255) DEFAULT '' COMMENT 'RAD URI to the PHP file containing action method',
`action` varchar(255) DEFAULT '' COMMENT 'Action method name or URL',
`condition_file` varchar(255) DEFAULT NULL COMMENT 'RAD URI to file holding display condition method',
`condition_method` varchar(255) DEFAULT NULL COMMENT 'Display condition method, must return boolean',
`version_introduced` varchar(50) NOT NULL DEFAULT '3.2.0' COMMENT 'Version when this message was introduced',
`enabled` tinyint(3) NOT NULL DEFAULT '1',
PRIMARY KEY (`postinstall_message_id`)
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8 AUTO_INCREMENT=1 ;
================================================== =======================
all

Wilku93
25-08-2015, 23:03
Kurcze nie mogę tego znaleźć :/ Jestem na MyPhPAdmin na home.pl ale nie mogę znaleźć gdzie może być ten kod o którym wspominsz.. :/

Gall Anonim
25-08-2015, 23:21
Po zalogowaniu się do BD i wejściu bezpośrednio w listowanie tabel BD (lewa kolumna - nazwa BD) - powinieneś mieć na górze zakładkę sql - jak na nią klikniesz masz "Wykonanie zapytania/zapytań SQL do bazy danych" - wklejasz kod który podałem po zmianie przedrostka - wskazałem - dajesz poniżej okna do którego wklejasz - masz przycisk wykonaj - przyciskasz i .... już :-)
Na wszelki wypadek powtórzę kod ale ze zmienionym przedrostkiem - na gotowo

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `j30_postinstall_messages` (
`postinstall_message_id` bigint(20) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT,
`extension_id` bigint(20) NOT NULL DEFAULT '700' COMMENT 'FK to #__extensions',
`title_key` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '' COMMENT 'Lang key for the title',
`description_key` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '' COMMENT 'Lang key for description',
`action_key` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '',
`language_extension` varchar(255) NOT NULL DEFAULT 'com_postinstall' COMMENT 'Extension holding lang keys',
`language_client_id` tinyint(3) NOT NULL DEFAULT '1',
`type` varchar(10) NOT NULL DEFAULT 'link' COMMENT 'Message type - message, link, action',
`action_file` varchar(255) DEFAULT '' COMMENT 'RAD URI to the PHP file containing action method',
`action` varchar(255) DEFAULT '' COMMENT 'Action method name or URL',
`condition_file` varchar(255) DEFAULT NULL COMMENT 'RAD URI to file holding display condition method',
`condition_method` varchar(255) DEFAULT NULL COMMENT 'Display condition method, must return boolean',
`version_introduced` varchar(50) NOT NULL DEFAULT '3.2.0' COMMENT 'Version when this message was introduced',
`enabled` tinyint(3) NOT NULL DEFAULT '1',
PRIMARY KEY (`postinstall_message_id`)
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8 AUTO_INCREMENT=1 ;

Wilku93
26-08-2015, 00:59
Niestety ale nie pomogło.. wpisałem tak jak pisałeś i kliknąłem wykonaj (link: http://zapodaj.net/226df84abe15d.png.html) niestety nic się nie zmieniło :/

Nieznany błąd

1146 Table '18187040_baza.j30_content_types' doesn't exist SQL=SHOW COLUMNS IN `j30_content_types` WHERE field = 'content_history_options'




Edit:
Jednak coś się po chwili ruszyło i działa mi zaplecze jak powinno. Jednak strona sama w sobie nadal ma błąd (http://bloodwolves.pl/) odpalona jest i widać tam błąd:

Error: 1146 - Table '18187040_baza.j30_contentitem_tag_map' doesn't exist SQL=SELECT `m`.`tag_id`,`t`.* FROM `j30_contentitem_tag_map` AS m INNER JOIN `j30_tags` AS t ON `m`.`tag_id` = `t`.`id` WHERE `m`.`type_alias` = 'com_content.article' AND `m`.`content_item_id` = 36 AND `t`.`published` = 1 AND t.access IN (1,1)

Gall Anonim
26-08-2015, 01:20
Teraz spróbuj użyć narzędzia naprawy struktury BD - w instalatorze Joomla na zapleczu: instalator=>baza danych=>Napraw - powinno załatwić resztę - pamiętaj o czyszczeniu pamięci podręcznej po każdym takim działaniu => ctrl+F5 (x2 - czasami trzy)

Wilku93
26-08-2015, 02:13
Niestety ale mimo, że kilka rzeczy się poprawiło gdy wchodzę w "Baza Danych" nadal ma ten sam błąd

Nieznany błąd
1146 Table '18187040_baza.j30_content_types' doesn't exist SQL=SHOW COLUMNS IN `j30_content_types` WHERE field = 'content_history_options'

Gall Anonim
26-08-2015, 10:39
Sprawdź czy istnieje ta tabela w BD i swoją drogą zrób pełną aktualizację do J 3.4.3

Wilku93
26-08-2015, 14:03
Chodzi o j30_contentitem_tag_map ? jeżeli tak to nie mam ale jest j90_contentitem_tag_map oraz ​jytd_contentitem_tag_map

"W tej chwili nie ma żadnych dostępnych aktualizacji. Sprawdź później."

Wilku93
27-08-2015, 20:48
O co dokładnie chodziło : /

Wilku93
08-09-2015, 13:32
Odświeżam temat.
Nadal nie potrafię sobie poradzić z tym problemem