PDA

Zobacz pełną wersję : Nazwa pliku może zawierać tylko znaki alfanumeryczne i nie może zawierać spacji.



blablabla
28-08-2015, 09:21
Przy próbie dodawania zdjęcia z odstępem w tytule (artykuły -> media) pojawia się taki oto komunikat...

Google milczy na ten temat, więc zapytam - może ktoś się z tym spotkał...

zwiastun
28-08-2015, 09:54
Google milczy na ten temat? Niemożliwe.
W systemach *niksowych nazwy plików, katalogów na serwerze zapisuje się bez spacji, posługując się znakami z zestawu alfabetu łacińskiego i cyframi. Niektóre programy potrafią je automatycznie (po skonfigurowaniu) dostosować.

Gall Anonim
28-08-2015, 11:27
Google milczy na ten temat, więc zapytam - może ktoś się z tym spotkał...
Jak dla mnie zarąbisty komunikat - dzięki temu unikasz problemów z późniejszym działaniem lub zawartością pliku (ostatnio miałem właśnie przypadek kiedy do testów został pobrany plik zawierający w swej nazwie znaki specjalne => efekt => plik owszem pobrany ale => wielkość 0 :-)
Najfajniejszym rozwiązaniem takiego problemu jest "korekta w locie" czyli plik przed pobraniem ma sprawdzaną nazwę, następnie nazwa jest zmieniana w katalogu tymczasowym i dopiero potem plik jest pobierany. Poszukaj w necie => powinieneś znaleźć bo wbrew pozorom problem jest znany i częsty.
all

blablabla
28-08-2015, 22:46
https://www.google.pl/search?client=opera&rls=pl&q=Nazwa+pliku+mo%C5%BCe+zawiera%C4%87+tylko+znaki+ alfanumeryczne+i+nie+mo%C5%BCe+zawiera%C4%87+spacj i.&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Chyba że w j, angielskim coś jest, ale tego ni w ząb nie zrozumiem.

blablabla
31-08-2015, 01:39
Nic się nie da zrobić? :(

zwiastun
31-08-2015, 02:09
A co się ma dać zrobić?
Co jest jeszcze dla Ciebie niejasne?

blablabla
31-08-2015, 02:17
Google milczy na ten temat? Niemożliwe.
W systemach *niksowych nazwy plików, katalogów na serwerze zapisuje się bez spacji, posługując się znakami z zestawu alfabetu łacińskiego i cyframi. Niektóre programy potrafią je automatycznie (po skonfigurowaniu) dostosować.

Gdzie tu jest odp. na pytanie?
Jak to skonfigurowac?

blablabla
31-08-2015, 21:31
No więc.. na amerykańskich portalach jest mnóstwo rad dotyczących tegoż - trzeba się najpierw podszkolić z angielskiego..
Wgrałam asikart, i można wgrać każdy rodzaj pliku - bez względu na znaki. Ale to wciąż nie jest to, czego tak naprawdę potrzebuję :( Może komuś przypasuje...

zwiastun
01-09-2015, 00:31
Tu po prostu nie ma nic do konfigurowania. Trzeba się zastosować do reguł nazywania plików i katalogów. Żadna filozofia.
Jeśli będziesz korzystać z rozszerzenia, które umożliwia ustawianie zachowania w przypadku, gdy nazwy plików zawierają spacje lub znaki niedozwolone, to sobie w objaśnieniach konfiguracji doczytasz, jak to ustawić.
PS Asikart to zdaje mi się nazwa projektanta, a nie rozszerzenia, więc nie bardzo wiadomo, co zainstalowałaś i trudno się do tego odnieść.