PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zaistalować Joomlę u siebie ?



NadCicho
11-03-2007, 17:11
Witam wszystkich serdecznie....
Jestem tu nowy i całkiem zielony... proszę wszystkich chętnych mi pomóc o wyrozumiałość jeśli moje pytania będą rozbrajające....
Jak postawić Joomlę u siebie na kompie... (mam wprawdzie zainstalowaną na darmowym serwerze gdzieś tam... ale...) Pytanie inspirowane jest chęcią szybkiego działania i możliwości próbowania i poprawiania wszystkiego co sie popsuło od ręki/szybko (a nie na serwerze gdzieś tam....on-line). Pragnę nauczyć się administrowania witryną ale chce (muszę) sporo jeszcze się nauczyć a ciągłe łączenie przez modem - to trochę uciążliwe (tnie impulsy).
Jeśli ktoś ma na to lekarstwo bardzo proszę o podpowiedź i krótkie porady jak to zrobić.
za poświęcenie uwagi mojej prośbie z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam ...
nadcicho@wp.pl

Dylek
11-03-2007, 18:15
Przeczytaj ten artykul (http://www.joomlapl.com/content/view/250/26/) i dzialaj - powodzenia.

NadCicho
11-03-2007, 18:56
Serdecznie dziękuje DYLEK... :>:D... dzięki tej wskazówce ruszę teraz szybciej z miejsca... nie wiem dlaczego wcześniej tego nie znalazłem ... jeszcze raz dziękuję

Dylek
11-03-2007, 19:06
Szukajcie a znajdziecie :)

NadCicho
11-03-2007, 19:50
jeszcze pytanko... po zainstalowaniu wedle pokazanego schematu... nie mogę się zalogować: root/krasnal... program odmawia dostępu.. jak to rozgryźć??

NadCicho
11-03-2007, 19:56
piórko jest zielone:)
....ale sygnalizator świeci się na czerwono:(

magdaa
11-03-2007, 20:40
zrestartować krasnala, kompa, sprawdzić, czy firewall nie blokuje itp ... jeśli nie ..... szukać rozwiązania problemu na forum krasnala lub w google to raz, dwa krasnal został podany, jako jeden z przykładów tego typu oprogramowania ... równie dobrze można posłużyć się innym tego typu na przykład: XAMPP, WAMP ...

NadCicho
13-03-2007, 18:56
w WinMySQLAdmin1.4 w pierwszej zakładce od lewej pokazuje że nie znalazł jakiegoś sterownika..:
"Not Found
Driver 3.51Not Found"
czy to jest ważne??.. podpowiedzcie gdzie w takim razie szukać przyczyny że świeci się czerwony sygnalizator....
jest do druga instalacja tego krasnala... za pierwszym razem instalowałem w innym katalogu niż domyślny i piórko było czerwone a syganlizator zielony..a teraz po instalacji w folderach domyślnych jest odwrotnie

zwiastun
13-03-2007, 19:13
Już to w którrymś miejscu pisałem. Ostatnie wydanie Krasnala jest przedpotopowe. Ponad rok czasu nieaktualizowania pakietu, który opiera się na ustawicznie aktualizowanych elementach, dyskredytuje taką aplikację na tyle, że nie ma sensu się w nią pchać.

1. Na stronie www.joomlaos.de (http://www.joomlaos.de) pobierzesz i raczej bez problemu zainstalujesz XJ!
Ma co trzeba do działania serwera na lokalu, a do tego jeszcze Joomla i VirtueMart. Niedogodność - w języku angielskim. Nie problem - zainstalujesz polską wersję Joomla. (jedyne, co trzeba zrobić, o ile dobrze pamietam, to w konfigu apache zminić kodowanie)
2. Na tej samej stronie pobierzesz XJ!- UTF. To cudeńko nie miesza Ci w ogóle na komputerze lokalnym, bo instalujesz na dysku USB. Gra i buczy.
3. Jest jeszcze JSAS
4. A przede wszystkim XAMPP - pełne środowisko na każdą platformę

I czy naprawdę muszę pisac o tym wszystkim po raz kolejny?

http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/432/51/

NadCicho
17-03-2007, 19:04
no i znowu lamerskie pytanie....Mam już XJ! ale niestety jest to po niemiecku... ściągnąłem polską ver 1012PE+admin.. i po podmianie instalacji nie chcę się uruchomić w POLSKIEJ wersji językowej.. gdzie i co wgrać żeby uruchomić polską Joomlę pod XJ!..
może krótki lnk z opisem ..albo podpowiedź jak i co...
...z góry dziękuje ..ale motam się już z tym trochę czasu i nie wychodzi mi :(

nadcicho@wp.pl

zwiastun
17-03-2007, 19:41
Kupiłem auto i nie chce mi jechać...
A na jakiej podstawie ktoś mialby Ci udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi?

NadCicho
17-03-2007, 19:51
hm... no cóż ja tylko grzecznie poprosiłem o pomoc mocniejszych w tym temacie od siebie...
....oczywiście jeśli nie ma się ochoty odpowiadać lub nie ma nic do powiedzenie można poprostu nie wysilać się na nic niewnoszące do sprawy uszczypliwości...
..ale dzięki za włożony wysiłek.
pozdro....

OKO
20-03-2007, 09:38
Wróć do krasnala, ze strony mySQLa sciągnij sterownik i go zainstaluj, jesli nadal po restarcie krasnala masz czerwone światło wykonaj następujące operacje:
Klikasz prawym na "światełkach"
1. Remove service
2. Install service
3. Start servise
...i powinno hulać....
Pozdrawiam :)

NadCicho
21-03-2007, 21:02
serdecznie dziękuję za wszystkie rady i poświęcony czas mojemu problemowi... ale po wszelkich próbach instalacji zarówno krasnala jak i xampp udało mi się uruchomić joomlę tylko z XJ!... niestety po niemiecku lub po zmianie opcji eng. nie wiem z czego to wynika ..może są jakieś sprzętowe opory lub pewnie coś z oprogramowaniem... startuje mi tylko joomla zawarta w XJ!... proszę podpowiedzcie cóż czynić mam by była ona po POLSKU (co i jak podmienić wgrać nadgrać etc..)...
...krótki lnk.. gdzieś gdzie ktoś to opisał już i rozwiązano mój problem...

z góry serdecznie dziękuję.. za wszelką pomoc i poświęcony czas będe bardzo wdzięczny

Star Blade
23-03-2007, 09:42
Kupiłem auto i nie chce mi jechać...
A na jakiej podstawie ktoś mialby Ci udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi?


A na takiej ze to jest sekcja pytania odnosnie instalacji i w takim wypadku to jest miejsce na zadawanie pytan. Jesli ci sie nie chce nic pisac to nie pisz ale nie musisz sie popisywac panie administratorze swoim brakiem checi pomocy innym uzytkownikom...

Widze ze po prostu przewraca sie w glowie administratorom forum ktorzy uwazaja sie za niewiadomo co a maja totalny brak szacunku do zwyklych uzytkownikow...

grzeechu
08-12-2007, 16:32
Niedogodność - w języku angielskim. Nie problem - zainstalujesz polską wersję Joomla. (jedyne, co trzeba zrobić, o ile dobrze pamietam, to w konfigu apache zminić kodowanie)


Zainstalowalem XAMPP i mam pytanko jak i gdzie zmienic owe kodowanie w apache abym nie mial krzaczków w joomla iso.

Pozdrawiam!

Patkowa
14-12-2008, 23:12
Szukam w sieci XJ!-USB.

stronka http://creativecoders.de nie działa.

1. Czy są jakieś inne rozwiązania?

2. USB - linux + odpowiednie środowisko.
to by poszło?

zwiastun
14-12-2008, 23:30
w pliku konfiguracyjnym apache
/apache/conf/httpd.conf

znajdź linię AddDefaultCharset i popraw na ISO-8859-2

Uwaga: Autor XJ nie odnawia projektu, więc lepiej zainstalować XAMPPa samodzielnie - opis jest na www.pomoc.joomla.pl