PDA

Zobacz pełną wersję : Strona przestała działać - nie mogę zalogować się do panelu administratora :-((



paulo_3
05-09-2015, 06:24
Witam!

Od dwóch dni nie działa mój serwis www.orchowo.pl po próbie wpisania adresu przeglądarka wyświetla taki komunikat: Table './orchowo_aktualne/y1z64_session' is marked as crashed and should be repaired SQL=INSERT INTO `y1z64_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('re42jhshagg4lk2vc3desi65j6', 1, '1441425448')

Jak widać problem jest z jedną wartoscią w tabeli serwera SQL - coś "zostało" tam zapisane ? Nie mam dostępu do panelu administratora i nie wiem jakim narzędziem się posłużyć aby przywrócić działanie witryny.
Bardzo proszę o wskazówkę i pomoc jak tę usterkę usunąć.
Z góry dziękuję :-)

alex51
05-09-2015, 07:19
Korzystając z phpMyAdmin spróbuj przeprowadzić optymalizację wszystkich tabel a następnie naprawę tabeli y1z64_session.

paulo_3
05-09-2015, 23:47
Witam! Dziękuję za szybka odpowiedź ale mam pytanie. Mam dostęp do phpmyadmin'a ale jak się wykonuje taką optymalizację i czy jest to bezpieczna procedura ?

alex51
06-09-2015, 07:33
Domyślam się, że nie masz doświadczenia w korzystaniu z phpMyAdmina. Warto zapoznać się z tym narzędziem by je wykorzystywać do robienia kopii bezpieczeństwa bazy danych (opcja Eksport) jak i zalecanej przeze mnie opcji optymalizacji i naprawy wybranych tabel. By nie obawiać sie o bezpieczeństwo wykonywanych operacji trzeba je poprzedzić wyeksportowaniem kopii całej bazy danych. Do optymalizacji wystarczy zaznaczyć tabelę y1z64_session i z rozwijanej listy "Z zaznaczonymi:" wybrać "Optymalizuj tabelę", podobnie przeprowadza się naprawę tabeli lub ewentualnie sprawdzenie tabeli. Myślę też, że mógłbyś rozważyć współpracę z kimś bardziej doświadczonym w tego rodzaju pracach.

paulo_3
21-09-2015, 23:26
Witam ponownie!

Bardzo dziękuję za pomoc, wszystko działa prawidłowo :up: