PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja w module logowania



dryfter
08-09-2015, 12:32
Witam. Mam pytanie - jak usunąć z modułu rejestracji pierwszą - obowiązkowa pozycję: Nazwa uzytkownika. Potzrebuję w formularzu rejestracji jedynie: użytkownik, hasło, mail.

Gall Anonim
09-09-2015, 10:20
Możesz to ukryć w widoku modułu poprzez nadpisywanie szablonem aczkolwiek jest jedno małe ale - ale system będzie wymagał aby to pole zostało wypełnione ponieważ jest to jeden z elementów obowiązkowych profilu użytkownika - więc musisz to uwzględnić i przy okazji ukrywania pola dać automatyczne wypełnianie treścią z pola Użytkownik - aczkolwiek z kolei tutaj naruszasz zasady bezpieczeństwa bo jedną z pierwszych informacji którą próbują wykorzystywać booty przy atakach są właśnie Nazwy użytkownika jako loginy i właśnie dlatego wprowadzono to zróżnicowanie.

dryfter
09-09-2015, 13:54
Tak, wiem - wyświetlanie można ukryć popzrez CSS albo registration.xml. Ale próba rejestracji wyrzuci komunikat że nei wypełniono wszystkich pól - należałoby zmodyfikowac skrypty rejestracji czy profilu uzytkownika. Może ktoś to zrobił ? Niech się pochwali. Ale z tym bezpieczeństwem masz rację.

Gall Anonim
09-09-2015, 14:54
No to przecież napisałem
przy okazji ukrywania pola dać automatyczne wypełnianie treścią z pola Użytkownik co spowoduje że obywa pola zostaną wypełnione jednaką treścią, czyli nazwa użytkownika będzie = użytkownik.

dryfter
09-09-2015, 15:27
Napisałes - zgadza się. ALe mnie chodzi o skrypty w których jest zapisany warunek "obowiązkowości" wyświetlany później przez formularz. Jest to w skryptach php com_users. Czy ktoś wie gdzie to jest zaszyte i czy można to dezaktywować bez spowodowania problemów ?

Gall Anonim
09-09-2015, 15:31
Raczej nie można ponieważ Nazwa użytkownika to jednocześnie automatyczny autor - więc zakładam że nie tędy droga. Dlatego sugerowałem rozwiązanie z dublikacją.

dryfter
09-09-2015, 15:48
Obawiam się, że masz rację. Skrypty systemowe są powiązane i edycja jednego może spowodowac błedy w działaniu innego. Jak znajde wolną chwilę wyślę zapytanie do zespołu deweloperów Joomli. A na razie sobie odpuszczam. Dzięki za posty.