PDA

Zobacz pełną wersję : Community Builder - usuwanie zbędnych pól z profilu użytkownika



tygrysuav
10-09-2015, 17:46
Chciałem zrobić porządek w zestawie pól użytkownika w Community Builder bo straszny tam bałagan. Sama nazwa użytkownika jest tam obecna na kilka sposobów (np. 2 razy jest Imię). Nie mogę jednak ani wstawiać ani usuwać pól poza tymi, które zostały domyślnie zdefiniowane w CB. Np gdy chcę włączyć do profilu wyświetlanie pola "nazwisko" dostaję komunikat, że nie można zmieniać pola systemowego. Jak w takim razie mam przygotować profil użytkownika "pod siebie" skoro nie mam możliwości edycji nawet standardowych pól?

Ewentualnie pomogłoby gdyby ktoś znał sposób na rozszerzenie możliwości standardowego modułu zarządzania użytkownikami o nowe pola itd. bez konieczności grzebania w kodzie strony.

mjmartino
11-09-2015, 13:04
Przecież CB ma w standardzie możliwość dodawania nowych pól.. dawno nie używałem ale na pewno z tego nie zrezygnowali. Z tego co pamiętam z tej pozycji również da się ukryć pewne pola ;)

tygrysuav
11-09-2015, 22:41
Problem pojawiał się kiedy chciałem np wyświetlić nazwisko użytkownika. Takie pole było już gotowe, ale nie mogłem go dodać do profilu. Okazało się, że w ustawieniach CB trzeba było poprzestawiać odpowiednie opcje.

Tak przy okazji, czy ktoś może polecić jakiś inny komponent tego rodzaju, ale lepszy od CB?

mjmartino
12-09-2015, 01:43
Joomsocial lub EasySocial

tygrysuav
12-09-2015, 11:52
Wyglądają fajnie, ale niestety są płatne. Jestem skazany na coś darmowego.