PDA

Zobacz pełną wersję : strona WIELOJĘZYCZNA w Joomla, przełączanie zakładek odsyła do strony głównej czemu?



balckbrookly
12-09-2015, 14:04
Witam wszystkich forumowiczów.

Wiem, że ten temat wielojęzyczności był już sporo wałkowany, istnieją w internecie również video tutoriale np jak tu: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BVzHa_HlRlA

Posiadam pewien problem, po stworzeniu osobnych menu, oraz artykułów, wszystko chodzi poprawnie, lecz podczas przełączania języka na innej zakładce niż strona główna, treść nie zmienia się bezpośrednio na danej zakładce lecz wszystko wraca (odsyła) do strony głównej (oczywiście treść jest już drugim wybranym języku, lecz trzeba ręcznie z powrotem kliknąć w daną zakładkę w menu w której się już było)

Co robię zle, gdzie jest problem?

Dodam że artykuły są w jednej kategorii która ma ustalony język na "wszystkie" same artykuły mają ustalone języki na poszczególne np. polski na pl a angielski na en, zakładki w menu są również ustawione odpowiednio w menu polskim na polski język a angielskim na angielski.

Nigdzie się nie doczytałem co trzeba zrobić jeszcze a wyżej wymieniony tutorial pokazuje jedynie tłumaczenie na głównej stronie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Gall Anonim
12-09-2015, 14:14
Nie kojarzę czy na poziomie Joomla 2.5.x już to było b- ale artykuły powinny być powiązane ze sobą (tylko chyba zrobiono to dopiero w Joomla 3) i to samo elementy menu - to jest w opcjach konfiguracji.

balckbrookly
12-09-2015, 19:25
tzn. nie zrozumiałem teraz odpowiedzi (sory) co w opcjach konfiguracji elementów menu można ustawić/co dokładnie trzeba zrobić?

Gall Anonim
12-09-2015, 19:41
Po prawej stronie w konfiguracji elementu menu - bodajże piąta pozycja to: Skojarzone pozycje menu i w podpowiedzi taki oto opis: "Tylko w witrynach wielojęzycznych! Ten zestaw opcji będzie widoczny tylko wówczas, gdy parametr 'Skojarzone pozycje menu' filtru języków zostanie ustawiony na 'Tak'. Wybierz pozycję menu skojarzoną z językiem docelowym. Wybór ten pozwoli modułowi Przełącznik języka przekierować użytkownika do skojarzonej pozycji menu we wskazanym języku. Jeśli używane, upewnij się, że na danej stronie jest wyświetlany moduł Przełącznik języka. Pozycje menu obsługujące wszystkie języki nie mogą być kojarzone."

balckbrookly
12-09-2015, 19:53
dzięki wielkie o to chodziło ;)