PDA

Zobacz pełną wersję : Tytuł strony subkategorii jest taki sam jak kategorii nadrzędnej



chemik147
12-09-2015, 17:38
Cześć!
Od pewnego czasu zauważyłem znaczny przyrost błędów typu "Podwójne tagi tytułowe" w Narzędziach dla Webmasterów Google. Po małej analizie znalazłem przyczynę problemu: tytuł strony (tag <title>) na stronie subkategorii jest taki sam jak kategorii nadrzędnej. Aby lepiej zrozumieć temat rozważmy poniższy przykład:

Mamy następujący układ treści na stronie:
-Kategoria1
--Kategoria2
---Artykuł2_1
---Artykuł2_2
--Kategoria3
---Artykuł3_1
---Artykuł3_2
Czyli w skrócie: "Kategoria1" jest kategorią nadrzędną, w której nie ma artykułów, a kategorie "Kategoria2" i "Kategoria3" są kategoriami podrzędnymi względem "Kategoria1" i zawierają artykuły.
Teraz stwórzy menu i dodajmy pozycję jako "Jedna kategoria artykułów", która wskazuje na "Kategoria1". Wcześniej w opcjach kategorii ustawiamy "Poziomów podkategorii" na "Wszystkie".
W tym momencie dochodzimy do sedna problemu: przechodząc na frontendzie poprzez menu do "Kategoria1" widzimy tytuł "Kategoria1", co jest działaniem poprawnym. Jednakże przechodząc na drugi poziom, np. "Kategoria2" lub "Kategoria3", tytuł strony to nadal "Kategoria1".

Podsumowując: ktoś wie jak ustawić, żeby tytuł strony subkategorii nie był identyczny jak kategorii nadrzędnej?

Bazyl
12-09-2015, 17:56
Cześć,

Ja zawsze podpinam kategorie pod menu. Każdą kategorię.
I nie ma problemu z ustawieniem title...

chemik147
12-09-2015, 18:01
No tak, natomiast moja strona ma ~150 kategorii i takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

zwiastun
12-09-2015, 18:04
Ale innego nie ma (o ile wiem)

Gall Anonim
12-09-2015, 18:11
Należy w widoku poprzez nadpisywanie szablonem nanieść poprawkę zawierającą warunek aby pokazywana była bieżąca kategoria z zakresu dziecko (według zagłębienia) lub rodzic jeżeli jest to zerowy poziom zagłębienia.

chemik147
12-09-2015, 18:30
Gall Anonim niestety nie znam na tyle dobrze Joomli, aby wykonać takie coś. Możesz nieco przybliżyć jak to rozwiązać?

Gall Anonim
12-09-2015, 19:07
Nie bardzo jest jak - to odrobinkę skomplikowane ponieważ trzeba do tego napisać kawałek kodu i umieścić go w kopii widoku wynikającego z komponentu content tak więc wyszedłby z tego elaborat.