PDA

Zobacz pełną wersję : VirtueMart 3 - pytanie o produkt



bialydam
14-09-2015, 18:40
Witam,

po kliknięciu w pytanie o produkt i wysłaniu e-maila z zapytaniem pojawia mi się komunikat:
Uwaga

You must provide at least one recipient email address.


×Wiadomość


Wiadomość została wysłana

Niestety nie otrzymuję e-maila. Czy VM pobiera e-maila z konfiguracji globalnej czy też wysyłam do ustawionych sprzedawców? Ustawiłem jednego z ID:1 ale dalej nie otrzymuję e-maila.

noras
16-09-2015, 15:41
A bez problemu dostajesz powiadomienie o złożeniu zamówienia? Czy jest tylko problem z zapytaniem o produkt?

Generalnie VM "podbiera" ustawienia maila z głównych ustawień w Joomla, musisz też pamiętać że musi być ten sam adres mailowy co w ustawieniach Joomla i w danych sklepu (konfiguracja VM).
Jak wysyłasz maile, jak masz skonfigurowane przez PHPMail czy SMTP?

bialydam
16-09-2015, 21:30
Cześć noras :)

jak zwykle masz trafne uwagi :) Po Twoim poście poradziłem sobie z problem. W konfiguracji globalnej ustawiłem jako obsługę poczty SMTP skonfigurowałem:
Wysyłaj z adresu: nasz e-mail, nazwa nadawcy: dowolna, Uwierzytelnienie STMP: TAK, Bezpieczeństwo SMTP: SSL, Port SMTP: 465, Użytkownik SMTP: nasz adres emali z pola "wysyłaj z adresu" Hasło SMTP: hasło do poczty, Serwer SMTP: nazwa-konta.nazwa.pl

W VM ustawiłem sprzedawcę z tym samym emailem co w konfiguracji globalnej i zmieniłem mu ID na 1.

Wszystko teraz działa dzięki.

noras
16-09-2015, 21:54
Super, niema sprawy :) Virtuemart jest taki prosty ! :)