PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie serwisu na domowy komputer serwer XAMPP



piterek1403
16-09-2015, 19:52
Witam mam problem ze stroną usługodawca zablokowała stronę bo w foderze public_html odnaleziono zainfekowane pliki. Sciągnąłem wszystko z tego folderu i faktycznie po pobraniu tych plików antywirus wykrył zanfekowane pliki i poddał je kwarantanie 3 pliki z folderu administrator o nazwie "aMXwQ.html, aKiAC.html, a0BSX.html" i pare innych plików .jpg z galerii zdjęć

Po skopiowaniu tych plików do folderu w XAMPP i przeniesieniu bazy danych pojawiał mi się komunikat : Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL więc wyczytałem że to poblem z dostępem do bazy danych login i hasło więc w pliku configuration.php zmieniłem je na takie jakiem loguje się do phpmyadmina na komputerze no i po tej zmianie nie wyświetla się nic czysta biała strona i już sam teraz dalej nie wiem co zrobić. Chciałbym odzyskać tą stronę i zrobić upgrade do najnowszej wersji i potem przenieść ją spowrotem na serwer dziękuje z wskazówki i pomoc Pozdrawiam.

Gall Anonim
16-09-2015, 19:59
Przyznaję zę nie znam XAMPP'a i nie chcę znać bo leniwy jestem - zainwestuj parę złotych w Jamp'a - przerzuć całość za pomocą akeeba - to taka rada / komentarz.

piterek1403
16-09-2015, 20:45
Ok ale akeeba trzeba zainstalować w panelu administracyjny a ja nie mam dostępu do niego tak jak do całego serwisu bo hosting zablokował strone i wygląda na to że muszę to zrobić ręcznie

zwiastun
16-09-2015, 21:06
przekopiowujesz system plików do katalogu założonego w podkatalogu htdocs
importujesz bazę danych za pomocą phpmyadmin
zmieniasz wpisy w configuration.php (dotyczące bazy danych i scieżek - najlepiej podejrzeć w configuration.php joomla zainstalowanego lokalnie)

na wiki.joomla.pl jest to opisane.

piterek1403
16-09-2015, 21:53
Zrobiłem tak jak jest opisane na wiki.joomla.pl w pliku configuration.php ale nic to nie dało dalej tylko czysta strona się pojawia :(

Gall Anonim
17-09-2015, 09:26
bo hosting zablokował strone
Który ? - rozumiem że to konsekwencja spamowania przez stronę lub generowania zbyt dużego ruchu.
W związku z moją alergią na hostingodawców którzy zawsze szybciutko znajdują problemy u kogoś (głownie takie po których należałoby wykupić wyższy pakiet) a u nich nigdy, nic się nie dzieje -
Możesz:
stworzyć nowy folder po za (na zewnątrz) obecnym folderem witryny - wejść do katalogu z Joomla dać ctrl+a, przeciągnąć wszystko do nowego katalogu, w panelu klienta utworzyć subdomenę i przekierować na nowy katalog z Joomla, poprawić w pliku configuration.php ścieżki temp i log - witryna powinna ruszyć - zanim się zorientują (a dzwoneczki zadzwonią) powinieneś mieć wystarczająco dużo czasu na zainstalowanie akeeba i zrobienie dwóch kopii.
Trochę to nie fair ze strony klienta ale jakoś tak non stop wkurzają mnie wielcy dostawcy mając klienta tam gdzie światło nie dochodzi.

piterek1403
17-09-2015, 09:46
Na stronie aktualnie pojawia się ten błąd u dostawcy hostingu (webd) :Fatal error: Class 'JUser' not found in /home/xxx/public_html/libraries/joomla/application/application.php on line 778

Gall Anonim
17-09-2015, 09:48
No fajnie - ale czemu zablokowali Ci stronę? I czy zmieniali wersję php - bo tak jakoś widzę że to Joomla 1.5.x

piterek1403
17-09-2015, 09:55
Bo pliki były zainfekowane więc tak jak wcześniej przeskanowałem cały katalog public_html i usunąłem te pliki z wirusem głównie to pliki zdjęc chciałem to wgrać u siebie na kompie z XAMPP i odpalić i zrobić upgrade na kompie a potem wrzucić serwis spoworotem na hosting ale jest problem bo stona się nie wyświetla tylko białe tło

piterek1403
17-09-2015, 16:57
A jak znajde treści artykułów z bazy danych albo z sciągniętych plików z folderu public_html bo tak naprawdę nie wiem gdzie ich szukać czy w plikach czy w bazie danych

zwiastun
17-09-2015, 20:12
A jak znajde treści artykułów z bazy danych albo z sciągniętych plików z folderu public_html bo tak naprawdę nie wiem gdzie ich szukać czy w plikach czy w bazie danych

To naprawdę zostało opisane dokładnie na wiki. Masz dwa wyjścia.
1. Siadasz i czytasz, gromadząc informacje, żeby rozwiązać problem sam. Zanim zadasz jakieś pytanie na forum, zakładasz, że udzielono już na nie odpowiedzi, tylko trzeba ją znaleźć. Dopiero kiedy rzeczywiście nie znajdziesz, pytasz.
2. Zlecasz pracę specjaliście, bo zadanie jest ponad Twoje aktualne możliwości.

Skoro jesteś na etapie, że nie wiesz, gdzie są treści witryny, to wedle mojej znajomości rzeczy zadanie Cię aktualnie przerasta. I tak, jak niefachowiec nie wyremontuje silnika, tak nie masz co liczyć, że naprawisz stronę.
Zleć prace specjaliście (co, oczywiście kosztuje, i nie jest to kilka złotych).

Podstawowy artykuł, żebyś sobie zdał sprawę z tego, co znaczy naprawić serwis po włamaniu: http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla-w-praktyce/mam-witryne-w-joomla/postepowanie-po-wlamaniu

Jak wykonać kopię witryny, gdy nie masz kopii sporządzonej AkeebaBackkup:
http://wiki.joomla.pl/Jak_wykona%C4%87_kopi%C4%99_witryny

qrdziel
17-09-2015, 22:29
Korzystasz z xampp to polecam jeszcze
http://ictlaboratory.com/default/index.php/pl/artykuly/joomla/11-xampp-konfiguracja-php-ini