PDA

Zobacz pełną wersję : Proste adresy - jak ja wYłączyć



FCA
17-09-2015, 12:32
Cześć,
na wszystkich podstronach mojej stronki wyświatla się tylko główny adres domeny. Chciałabym, żeby np. w zakładce O mnie był adres: www.nazwadomeny.pl/o-mnie albo cos w tym stylu.
Sęk w tym, że nie wiem jak podlinkować buttony na stronie do podstron - nie znam ich nazw, a te, które są pokazane przy artykułach w zapleczu nie działają.
Czy to ma związek z zamianą htaccess.txt na .htaccess? Powinnam to zrobić?

Pokorny
17-09-2015, 12:43
Proste adresy wyłącza się na zapleczu w konfiguracji globalnej lub poprzez edycję pliku configuration.php w katalogu głównym serwisu

FCA
17-09-2015, 12:56
A właśnie, bo zapomniałam napisać o tym, że wyłączyłam je w konfiguracji globalnej, ale nic się nei zmieniło. A w pliku configuration co dokładnie należy zrobić?

mjmartino
17-09-2015, 13:04
Nic się nie zmieniło bo być może jeszcze przeglądarka coś w cache ma. zrob ctrl+f5
configuration.php

public $sef = '0'; public $sef_rewrite = '0';
public $sef_suffix = '0';

FCA
17-09-2015, 13:18
Dzięki:) Sprawdzę.
A proste adresy zmieniłam w konfiguracji dwa dni temu, więc zdążyłoby już zadziałać:)

pin-design
23-09-2015, 11:26
Sprawdź jeszcze czy plik konfiguracyjny ma prawa zapisu. Po prawidłowym włączeniu prostych url alias strony widoczny w menu będzie działał prawidłowo, i tak np. strona o nazwie o mnie, będzie miała z automatu alias o-mnie, oczywiście alias możesz ręcznie zmienić.