PDA

Zobacz pełną wersję : Strona Multikina



olekstar
12-03-2007, 08:21
Witam!
Chciałbym prosić o pomoc jak uzyskać efekt, który można zobaczyć na stronie Multikina:
Wybierz Miasto:

Po wybraniu Miasta wyświetlałoby się menu dotyczące już właśnie tego miasta.

Poszczególne miasta w strukturze administracyjnej miałyby swoje sekcje. Tylko jak zrobić to menu i przypisać, że jak ktoś wybierze np. Szczecin to zobaczy menu oddziału szczecińskiego, jak Koszalin, to oddziału koszalińskiego.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
olekstar

stone
14-03-2007, 00:16
po pierwsze musisz miec menu z linkami do miast, wtedy możesz utworzyć nowe menu dla danego miasta, automatycznie jest tworzony tez moduł dla tego menu, we właściwościach którego możesz ustawić aby był wiodczny tylko dla danego linku. Jeżeli niejasno to przedstawiłem to daj znać

olekstar
14-03-2007, 15:01
Dziękuję Ci Stone :)

Podane przez Ciebie rozwiązanie oczywiście działa, ale ma jedną wadę, otóż trzeba pamiętać aby moduł z menu konkretnego miasta był podlinkowany do wszystkich odnośników w menu. To może nie jest tak uciążliwe, ale użytkownicy mogą się mylić. Prawdą jest jednak to że nie często zmienia się układ menu :)


Szukałem innego rozwiązania i znalazłem iJoomla ale jest płatne. Licencja przewiduje oddzielną opłatę dla każdej domeny, co powoduje że dla każdej zrobionej strony należy wykupić nową licencję. To trochę kosztuje.

Narazie więc zrobię tak jak mi podpowiedziałeś. Jak znajdę inne rozwiązanie to dam znać, tymczasem jak ktoś z forumowiczów takowe znajdzie to niech się podzieli swoją wiedzą.

stone
15-03-2007, 22:05
Zobacz jeszcze to http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,163/Itemid,35/

nie testowałem ale z opisu wynika że może Ci się przydać