PDA

Zobacz pełną wersję : Masowe wstawianie zdjęć z folderu do artykułu



rkonik
29-09-2015, 14:20
Przeszukiwałem sieć ale nie natrafiłem na rozwiązanie mojego problemu.

Problem polega na tym że potrzebuję rozwiązania najlepiej w postaci pluginu który byłby przyciskiem w edytorze.
Po kliknięciu takiego przycisku pokazywały by nam się foldery z /image/
Wybieramy interesujący nas folder albo w wersji bardziej zaawansowanej konkretne zdjęcia klikamy wstaw a plugin wstawia te zdjęcia do artykułu i tyle.

Czy ktoś spotkał się z rozwiązaniem takiego problemu?

idek
29-09-2015, 17:20
Czy proponowany już dzisiaj przeze mnie na forum SIGE sprawdzałeś?
http://extensions.joomla.org/extensions/extension/photos-a-images/galleries/sige

rkonik
29-09-2015, 17:43
NIe ale widzę że ten dodatek chyba narzuca wygląd zdjęć.
Sprawdzę napewno ale jestem sceptycznie do tego nastawiony bo z dema widzę że jest worzona galeria a potem dopiero publikowana na stronie a mi rozchodzi się o to aby w momęcie redagowania artykułu już można było wstawić zdjęcia anie

{gallery}Bildordner,noslim=1,thumbs=0,ratio=0,widt h=100,height=100,gap_v=20,quality=50{/gallery}

Chyba że się mylę to mnie popraw.

edit:
Sprawdziłem nie znalazłem w tym dodatku aby bezpośrednio wstawiał zdjęcia. Działa to na zasadzie kodu który przytoczyłem powyżej.
Mi rozchodzi się o coś takiego jak przycisk image który jest standardowo w joomla ale tam można tylko wstawić jedno zdjęcie a ja chcę zaznaczyć więcej i wstawić.

Jac
29-09-2015, 20:06
@rkonik, a wbudowane wstawianie zdjęć w artykule (ilustracja wprowadzenia, ilustracja pełnego tekstu) nie załatwia sprawy? Może niepotrzebnie kombinujesz.

rkonik
30-09-2015, 12:23
@jac jeżeli masz na myśli tą ikonkę na dole wstaw zdjęcie to nie bo jak masz wstawić 30 zdjęć w kilku artykułach to sam rozumiesz zaczyna się robić problem bo nie wiesz co wstawiłeś a co nie poprzez takie klikanie. Dlatego szukam mechanizmu który w najprostszy sposób wyciągną je z folderu i wstawił do artykułu. Jeżeli chodzi np o kolejność to np po nazwie lub dacie to akurat ma mniejsze znaczenie.

Jac
30-09-2015, 13:13
No to Simple Image Gallery Pro albo ten dodatek http://joomcar.net/joomla-article-images-upload-and-gallery-plugin-description.

rkonik
01-10-2015, 13:19
Nie znalazłem informacji że za pomocą Simple Image Gallery Pro można bezpośrednio wstawić zdjęcia do artykułu,
Chyba że się mylę to mnie popraw

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś. Zdjęcia są wrzucane na serwer poprzez edytor JCE, Tam można masowo wrzucić zdjęcia do interesującego nas folderu w zasadzie tak zamo jak w tym co standardowo oferuje joomla z tym że z poziomu edycji artykułu. Jest to jedna z lepszych funkcji tego edytora.

Ale nie mogę teraz np zaznaczyć w tym edytorze np folderu lub wybrać zdjęć mimo że z lewej strony jest możliwość zaznaczania nadać im te same parametry i je wrzucić w artykuł a nie za każdym zdjęciem klikać szukać i wstawiać przy większej ilości zdjęć robi się to irytujące nie mówiąc o czasie jaki należy poświęcić np przy 30 zdjęciach.

Jac
01-10-2015, 13:48
To poprawiam Cię ;-) Za pomocą Simple Image Gallery Pro i przycisku pod oknem edycji treści, można wstawić zdjęcia z tego dodatku.

rkonik
01-10-2015, 13:57
Tak dla pewności jesteś w 100% pewien że zostanie wstawione zdjęcie w artykuł a nie coś takiego:


{gallery}Bildordner,noslim=1,thumbs=0,ratio=0,widt h=100,height=100,gap_v=20,quality=50{/gallery}

Jeszcze znalazłem dodatek tego typu ale jakoś nie jestem przekonany że ma taką możliwość ktoś używał tego dodatku?
https://www.joomlacontenteditor.net/component/zoo/item/image-manager-extended-4