PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie sa zapisane login i hasło do bazy danych i jak je zmodyfikować ?



Zygmunt Kowalski
07-10-2015, 18:36
Muszę zabezpieczyc bazę przed nieuprawnionymi ingerencjami. Pamietam że dane logowania do bazy sa zapisane w jakimś pliku na FTP. Nie moge tego znaleść.
Proszę o wskazówkę.
Kowalski

pyziak
07-10-2015, 18:41
Zapisane jest w pliku configuration.php w głównym katalogu, a tak z ciekawości na czym będzie polegać zabezpieczenie bazy przez nieuprawnionymi ingerencjami ? , bo jeżeli chcesz być mocno secure to możesz ten plik umieścić poza głównym drzewem katalogów Joomla!, ale w takim przypadku potrzeba zmodyfikować pliki core Joomla! i mieć oczywiście trochę wiedzy.

Zygmunt Kowalski
07-10-2015, 18:52
Mocno secure to ja nie muszę być, ale w firma która mi zleciła admina strony był znaczny bałagan rózni ludzie zapisywali rózne hasła na serwetkach sniadaniowych.
Oczywiście pozmieniałem wszystkie hasła do hostingu i do zaplecza. Sytuacja jest jednak taka że ktos kto zna hasła do bazy i ściezkę dostępu może łaczyc sie z baza praktycznie za pomoca kazdego klienta SQL. Chcę tego uniknąć.
pzdr
Zygmunt

pyziak
07-10-2015, 19:04
No to zmienisz hasło i usera i nazwę bazy, a następnie zmienisz na nowe w pliku configuration.php i po kłopocie

Gall Anonim
07-10-2015, 19:11
może łaczyc sie z baza praktycznie za pomoca kazdego klienta SQL. Chcę tego uniknąć.
Nie wiem co to za hosting ale często gęsto jest tak że nie połączysz się klientem SQL z innego IP niż wskazane w konfiguracji - tak jest chociażby na linuxpl.com => aby połączyć się zewnętrznie trzeba dopiero dodać ip w panelu klienta - aczkolwiek to co napisał Darek jest szybkim, i bardzo dobrym rozwiązaniem problemu.