PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie newsów z pozycji strony przez gości



gabdziol
08-10-2015, 12:12
Witam!

Mam pytanie... W jaki sposób zrobić, aby wszyscy, którzy odwiedzają moją stronę mogli dodawać newsy z poziomu strony w określonej zakładce. Chodzi mi o osoby,które się zalogują, ale również przez gości, najkrócej mówiąc przez wszystkich. Jest w ogóle taka możliwość czy trzeba dodawać z poziomu zaplecza?

Dzięki za pomoc.

Edit:
znalazłem info o komponencie WDSubmit jednak nie jest on chyba wspierany już dla J3.

Gall Anonim
08-10-2015, 14:34
Hasło na dziś ACL
- odpowiedź - można bez problemu

gabdziol
08-10-2015, 14:48
O to chodzi: http://extensions.joomla.org/extensions/extension/access-a-security/site-access/acl-manager ?

Gall Anonim
08-10-2015, 14:53
Chodzi o właściwą dla potrzeb witryny/autora konfigurację wbudowanego do rdzenia Joomla mechanizmu zarządzania uprawnieniami użytkowników (ACL). Nie ma potrzeby instalować jakiegokolwiek zewnętrznego rozszerzania "trzeciego" w tym przypadku.

gabdziol
08-10-2015, 15:00
Rozumiem o co chodzi. Gorzej z wykonaniem. Stworzyłem MENU, następnie moduł menu, w którym wybrałem stworzone MENU. Niby wszystko jest, tylko teraz jest ta najtrudniejsza część, a więc ustawienie tak ażeby wszyscy mogli dodawać newsy w tym konkretnym menu, bez wyświetlania na stronie głównej i z opcją zatwierdzenia przeze mnie przed pojawieniem się.
Mógłby ktoś wyjaśnić gdzie te uprawnienia zmieniać? I przede wszystkim jak zrobić żeby można było dodawać newsy.

Gall Anonim
08-10-2015, 15:17
Grupa specjalna, dodatkowy poziom uprawnień, automat rejestracji przypisany do danej grupy, element menu dla tej grupy, kategoria dla tej grupy,

gabdziol
08-10-2015, 15:52
W której części mam to robić? W Użytkownicy>poziom dostępu? Już mi się wszystko pomieszało :)

gabdziol
08-10-2015, 17:31
Może ktoś pomóc? Może istnieje jakiś komponent, gdzie będzie to prostsze w rozwiązaniu. Te, które podawane były w innych podobnych tematach nie współpracują z J3. Na pewno jakieś są tylko też ciężko mi znaleźć bez jakichkolwiek punktów zaczepienia.