PDA

Zobacz pełną wersję : dd_bluecar_41 brak ikon print, e-mail, dostosuj(edytuj)



lanot
08-10-2015, 22:52
Jommla 3.4.3.
Na stronie (w szablonie dd_bluecar_41) nie wyświetlają się ikony, jak w temacie.
Może ktoś wie, jak je "uwidocznić". :up:
W innych szablonach pojawia się symbol menu (trybik), które rozwija się dając możliwość wyboru tych funkcji.
Przeglądałem inne strony wykorzystujące ten szablon i też nie widać tam możliwości edycji artykułu po zalogowaniu się od strony witryny (nie zaplecza).

Gall Anonim
09-10-2015, 19:34
Może wymaga "włączenia" w konfiguracji szablonu?

lanot
14-10-2015, 22:43
Może wymaga "włączenia" w konfiguracji szablonu?

Przeglądałem kilka razy zanim napisałem zapytanie ale nie znalazłem "włącznika".

Gdyby ktoś jednak zauważył, gdzie w szablonie DD BlueCar 41 jest włączanie print/mail/edit i dał znać, to byłbym wdzięczny.
:up:

Gall Anonim
14-10-2015, 23:18
Mieszasz funkcje
- dostosuj jest dostępne tylko dla użytkowników o określonych uprawnieniach po zalogowaniu się od frontu
- trybik z rozwijaną listą jest jednym z możliwych sposobów prezentacji opcji, drukuj, wyślij, pdf (kiedyś był) kiedy wyświetlanie ikon jest włączone w konfiguracji globalnej a wszystkie następne elementy mają ustawione dziedziczenie - lub ustawione tak że w danym artykule, w danym elemencie menu tak ma się to wyświetlać - założyłem że jest to rzeczą oczywistą i masz to włączone ale zdaję się że tutaj popełniłem błąd
- jeżeli powyższe warunki są spełnione pozostaje fakt iż istnieją szablony w przypadku których da się do ustawić w konfiguracji szablonu również (włączyć/wyłączyć na sztywno), jak również istnieją szablony które całkowicie są pozbawione wyświetlania ikon - tyle - wszystkich szablonów na świecie nie ograniam

lanot
15-10-2015, 22:11
Mieszasz funkcje
Forum chyba jest właśnie dla takich ;)



- dostosuj jest dostępne tylko dla użytkowników o określonych uprawnieniach po zalogowaniu się od frontu
To oczywiste, tak też pisałem, że w omawianym szablonie nie ma ikony dostosuj/edytuj by po zalogowaniu się od frontu móc edytować artykuł.



- trybik z rozwijaną listą jest jednym z możliwych sposobów prezentacji opcji, drukuj, wyślij, pdf
Tak. W Beez3 są widoczne od razu ikony. W Protostar rozwijają się one z trybika :)



(kiedyś był) kiedy wyświetlanie ikon jest włączone w konfiguracji globalnej
W którym miejscu dokładnie, bo nie widzę tego?



a wszystkie następne elementy mają ustawione dziedziczenie - lub ustawione tak że w danym artykule, w danym elemencie menu tak ma się to wyświetlać - założyłem że jest to rzeczą oczywistą i masz to włączone ale zdaję się że tutaj popełniłem błąd
Raczej nie. Gdy przełączę szablon, ikony pokazują się.



- jeżeli powyższe warunki są spełnione pozostaje fakt iż istnieją szablony w przypadku których da się do ustawić w konfiguracji szablonu również (włączyć/wyłączyć na sztywno), jak również istnieją szablony które całkowicie są pozbawione wyświetlania ikon - tyle - wszystkich szablonów na świecie nie ograniam
Wygląda na to, że w tym szablonie albo włączanie ikon jest "trudne" do znalezienia lub domyślnie wyłączone lub w ogóle tego nie ma. Zwłaszcza, że jak pisałem w poprzednich postach, na innych stronach znalezionych w necie też nigdzie nie znalazłem tych ikon.

Jak w takim razie dodać taką ikonę w artykule, z linkiem do edycji (po zalogowaniu), ale bez konieczności przechodzenia do zaplecza?

lanot
13-11-2015, 11:48
Wygląda na to, że w tym szablonie albo włączanie ikon jest "trudne" do znalezienia lub domyślnie wyłączone lub w ogóle tego nie ma.

Pisałem do autorów szablonu w tej sprawie oraz z chęcią zakupu szablonu:


Diablo Diablowski <biuro@diablodesign.eu>



2-krotnie, raz ok. 3 tygodnie temu, drugi raz ok. tygodnia temu.
...
Zero odpowiedzi. :(

Wiadomość wysłana poprzez Formularz kontaktowy też została zignorowana...