PDA

Zobacz pełną wersję : Układ treści w artykułach na stronie



hornet60
13-10-2015, 21:46
Witam wszystkich!
Od jakiegoś tygodnia staram się ogarnąć joomle w wersji 3.4 aby stworzyć prostą stronę... zacząłem od samouczków ze specyfikacji i miliona filmików na youtubie, jednak zaciąłem się w jednym miejscu... Chciałbym na stronie zamieścić informacje podobnie jak na tej www: www.jkpadwokaci.pl (http://www.jkpadwokaci.pl) Ja to widzę tak - artykuły zaczynają się nagłówkami, do nich są odnośniki z przyklejonego menu, ale jak zrobić w artykułach takie siatki jak tam? próbowałem zrobić tabele i powsadzać treść w komórki ale raz - nie skaluje się (szerokości zostają stałe), dwa - jeżeli przeglądarka nie jest na fulscreenie to tabela zostanie taka sama np 2x3 a na tej stronie komórka która się nie mieści schodzi piętro niżej. Ktoś wie jak osiągnąć taki efekt? Naczytałem się o układzie artykułów na stronie, siatce w szablonach ale ostatecznie chyba chodzi o układ treści w artykule i nie mogę tego rozgryźć. Używam edytora JCE.
Z góry dziękuję za pomoc

I jeszcze pytanie bonusowe :)
Czy da się jakoś sprawdzić czy dana strona została zrobiona z gotowego szablonu? np podejrzeć w kodzie php? wiem że grupy wypuszczające template-y umieszczają na nich np linka do swojego serwisu, ale można go usunąć...

Pawelo31
14-10-2015, 17:57
Aby wskakiwało jeden pod drugi trzeba dodać kod na divach. Robi się to tak że <div>tekst</div> powinien mieć taki styl style="float:left; width:500px; " i tak dla drugiego. Jeśli nie podasz width to nie zadziała, a width mysi być oczywiście 50% elementu otaczającego minus paddingi tego elementu. To przykład dla smartfonów i tabletów czyli na tabletach też wskoczy jeden pod drugi. Jeśli taki efekt chcesz zastosować jak tam to więcej kodu potrzeba i trzeba zastosować styl css responsywny, a to już trudno zrobić. Ten szablon co pokazujesz ma taki styl responsywny, ale nie podejrzysz bo szerokość szablonu generowana jest w locie przez jakiś framework. Ja bynajmniej nie mogłem podejrzeć. Czyli zastosuj na razie to co ja Ci napisałem