PDA

Zobacz pełną wersję : sj wavenews nie chce odpalić na quickstarcie



mariush1909
18-10-2015, 17:14
Witam,

Mam problem z szablonem sj wavenews który po rozpakowaniu nie chce odpalić na quickstarcie. Podejrzewam ze to wina któregoś z plików ale jestem świeży w te klocki ? Rozpakowałem, Wrzuciłem go na localhost ale wogóle się on nie wyświetla, tak jakby go nie było. Pracował już ktoś na tym szablonie? Ewentualnie mógłbym podesłać to ktoś by rzucił okiem. Czekam na jakieś opinie bo ja jestem załamany :blink:

Gall Anonim
18-10-2015, 18:26
No dobrze ale:
1. Co odpalasz - szablon - czy quickstart'a (sprawdź wielkość pliku)
2. Kompatybilność wersji - php / Joomla / szablon
3. W jakim środowisku odpalasz (jamp, xampp ) ???

jestem załamany minimalizacją informacji pomocnych przy diagnozie problemu, zawartych w poście.
:-)

mariush1909
18-10-2015, 18:51
1. Chce odpalić quickstarter. Jak wrzuciłem czysty szablon to normalnie chodzi.
2. nie wiem jak to zrobić, ale wygogluje :)
3. odpalam w xampp

Gall Anonim
18-10-2015, 18:59
Weź może Jamp'a - jest zasadniczo dużo lepiej przygotowany dla Joomla - można by rzec dedykowany

Pawelo31
18-10-2015, 20:30
Weź pod uwagę to, że w demo szablonu jest jakaś wersja starsza Joomla jak zaktualizujesz Joomla to musisz zaktualizować też framework szablonu. Nie aktualizowałeś Joomla jeszcze? Nie wyświetla się w panelu czy od frontu?

Gall Anonim
18-10-2015, 22:01
Nie wyświetla się w panelu czy od frontu?
Według opisu raczej nie odpala instalacja na quickstarcie.

mariush1909
19-10-2015, 07:07
Zgadza sie, nie odpala na quickstarcie. Dotychczas robilem tak ze sciagalem szablo, wypakowalem, kopiowalem do folderu wchodzilem na localhost i mialem przykladowy szablon. Z tym niestety ten sposob nie działa

mariush1909
21-10-2015, 15:40
Sprawa nabrała nieco rozwoju. wyrzuciłem xamp i wgrałem jamp. Szablon odpalił. Jednak jak przerzucę go na serwer przez filezile to za każdym razem w nieudanym transferze mam 5 plików. Miał ktoś taką sytuacje?

Ps. próbowałem wrzucić cała paczke .zip na serwer ale nie ma funkcji rozpakuj w filezile :)

mariush1909
21-10-2015, 19:42
Sprawa nabrała nieco rozwoju. wyrzuciłem xamp i wgrałem jamp. Szablon odpalił. Jednak jak przerzucę go na serwer przez filezile to za każdym razem w nieudanym transferze mam 5 plików. Miał ktoś taką sytuacje?

Ps. próbowałem wrzucić cała paczke .zip na serwer ale nie ma funkcji rozpakuj w filezile :)

Pliki znajdują się an serwerze ale dalej jak wchodzę na strone wyświetla się napis: Error occurred: 403 - forbiddenApache Server at: s1100237-26866.home-whs.pl

Pawelo31
21-10-2015, 19:49
Panie to się robi tak. Zrób plik rozp.php, a w nim

<?php
$zip = new ZipArchive();
if ($zip->open("joomla 3.4 z dodatkami2.zip") !== TRUE) {die ('Blad rozpakowywania archiwum.');}
$zip->extractTo(".");
$zip->close();
echo 'rozpakowano';
?>

Zmień nazwę zipa na swój, wrzuć php na serwer i wywołaj w przeglądarce domena.pl/rozp.php. Wtedy rozpakujesz stronkę w katalogu, w którym się znajduje zip. Plik oczywiście też w tym samym katalogu żeby nie było...
1360

- - - Updated - - -

1374
Zdążył Pan odpowiedzieć także to co napisałem to nie naprawienie błędu tylko tyczy sie tego co wyżej