PDA

Zobacz pełną wersję : Katalog "Resized" - "rozmnażanie" zdjęć



nevadaking
20-10-2015, 11:46
Hello :)

Jedna z zaprzyjaźnionych "Stron" (czyli jej właścicielka) narzeka okropnie na katalog "Resized", że nie dość, że "sam się tworzy", to jeszcze "same się zdjęcia rozmnażają" - do każdego dodawanego na stronie zdjęcia tworzone są automatycznie - czy trzeba, czy nie trzeba(!) - miniatury.
A jakby tego było mało - to nie od razu tworzy (nawet gdy się zmienia wielkości i "cuduje" ze zdjęciem), a potem potrafi tworzyć nawet 4, 5 miniaturek do jednej fotki.
Sprawdziłam - rzeczywiście tak jest, z tym że - z tajemniczego powodu - do jednych nie ma miniatur wcale, do innych jest po jednej miniaturze, a do jeszcze innych nawet i po cztery, jakby powstawały z czasem(?).
Na pytanie, czy (przypadkiem) parę razy nie dodawała/usuwała tego samego zdjęcia "Strona" odpowiada, że absolutnie nie, bo jest świadoma tego, że miniatury tworzą się "cholera wie kiedy i dlaczego, i po co wszystkie, nawet gdy są zbędne" (cytat :P) i nie chce obciążać stronki (żeby nie ucierpiała optymalizacja), a także ma ograniczoną zarówno "pojemność" na hostingu, jak i transfer, i szanuje w związku z tym każdy bajt i kilobajt...
To też sprawdzałam, w prawdzie "na szybko", czyli eksperymentując ze zdjęciem w istniejącym artykule - miniatury brak :blink:

Szuka więc "Strona", szukam i ja przyczyn takiego stanu rzeczy i... nic :zagubiony:

Co Waszym zdaniem jest przyczyną opisanego zjawiska?
Jak mu zapobiegać?
Czy można ustawić (i gdzie) tworzenie/nie tworzenie i sposób tworzenia owych miniatur?

Pozdrawiam

Nevada

nevadaking
30-11-2015, 19:56
Czy można ustawić (i gdzie) tworzenie/nie tworzenie i sposób tworzenia owych miniatur?



A czy Ktoś może mnie uświadomić, po co w ogóle ten katalog się tworzy(?) - bo "wojuję" już z tym długo i nadal tego nie rozumiem...
Skasowany - tworzy się od początku"sam"...:P
I czy da się to gdzieś wyłączyć?:zly: