PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł logowania - wyłączenie opcji "nie masz konta".



repsol
21-10-2015, 16:38
Witam,
Korzystam z innego formularza do rejestracji użytkowników niż standardowy.
W module logowania oprócz opcji do logowania znajdują się również takie opcje jak: nie pamiętasz hasła, nie pamiętasz nazwy i nie masz konta.
Problem polega na tym, że jeśli użytkownik wybierze "opcję nie masz konta" to przerzuca go do standardowego modułu rejestracji a nie do tego, którego ja używam. Można tą opcję wyłączyć w menu system/użytkownicy poprzez wybór "nie rejestruj nowych użytkowników" i wtedy nie jest ona widoczna w module logowania, ale jeśli jakiś użytkownik rejestruje się za pomocą mojego formularza to nie dostaję powiadomień na maila o rejestracji.
Czy można w jakiś sposób opcję "nie masz konta" podlinkować, tak aby przekierowywała nie do standardowego formularza tylko do mojego albo wyłączyć ją w taki sposób aby nadal przychodziły powiadomienia na maila o użytkownikach, którzy się zarejestrowali?

pozdrawiam,

Pawelo31
21-10-2015, 20:46
1668
A nie masz czasem wyłączoną opcje: Użytkownicy -> Opcje -> Powiadamiaj mailem administratora. To musi być na tak jeśli chcesz aby mail do ciebie dotarł

repsol
22-10-2015, 16:01
pawel25 dzięki za odpowiedź, ale chodziło mi o coś zupełnie innego.
Udało mi się rozwiązać problem, mianowicie trzeba z pliku default_login.php znajdującego się w com_users usunąć poniższy kod i wtedy z modułu logowania znika opcja rejestracji użytkownika a co za tym idzie można korzystać ze swojego formularza przy czym maile z powiadamianiem są cały czas do administratora wysyłane.
Nie wiem czy to co zrobiłem nie ma wpływu jeszcze na coś, ale na razie wszystko działa :)

<?php
$usersConfig = JComponentHelper::getParams('com_users');
if ($usersConfig->get('allowUserRegistration')) : ?>
<li>
<a href="<?php echo JRoute::_('index.php?option=com_users&view=registration'); ?>">
<?php echo JText::_('COM_USERS_LOGIN_REGISTER'); ?></a>
</li>
<?php endif; ?>
</ul>
</div>

- - - Updated - - -

Znaczy kod usuwamy bez ostatnich </ul> i </div>. Zaznaczyło mi się niechcący. :)