PDA

Zobacz pełną wersję : Podsyłanie artykułu do administratora



MemfiS
12-03-2007, 22:47
Witam,
Wszyscy wiemy, że Joomla ma funkcje taką iż można dać dowolnemu użytkownikowi range np. "Author" czy "Publisher". Teraz się skupie na przykładzie authora.

[Załączam obrazek aby można było łatwiej zrozumieć]

Prowadze serwis sportowy i dałem koledze funkcje Authora.
Lecz gdy chce mi przesłać artykuł (klika w odnośnik z "Twoje menu" - WYŚLIJ WIADOMOŚĆ) [1] . I następnie po napisaniu już artykułu, chce mi przesłać to co napisał lecz system prosi go o to aby podał "KATEGORIE" [2].
Mój problem polega na tym iż nie wiem gdzie ustawić kategorie do propozycji artykułów od Authorów.

USUNĄŁEM - obrazek niepotrzebny! Co to jest opcja Wyślij wiadomość i gdzie ona jest wie każdy! Gdzie się wybiera kategorię, gdy przesyłana jest wiadomośc też każdy wie! (oczywiscie - każdy, kto zna podstawy Joomla!)
Zwiastun

Czy wie ktoś gdzie to się zmienia ? Będę bardzo wdzięczny!

MemfiS
14-03-2007, 10:22
czy ktoś odpowie na moje pytanie bardzo mi zależy! ?

zwiastun
15-03-2007, 01:53
1. Opcja Wyślij wiadomośc jest dla zalogowanych użytkowników. Użytkownicy ze specjalnymi prawami moga dodawac artykuły kklikając na ikonke Nowy w blogach, tabelach kategorii, itd
2. Żeby zalogowany user mógł wysylac wiadomości, to w sekcji, do której nadane jest prawo wysyłania wiadomości (zwykle sekcja o id=0) muzą być założone kategorie

MemfiS
15-03-2007, 19:38
cholerka jakoś nie wiem jak "sekcji nadać jest prawo wysyłania wiadomości"

gdzie to się daje w panelu ?

MemfiS
23-03-2007, 00:04
nik nie odpowie? nikt nie wie ?

kkmm1
23-03-2007, 00:11
hmmm..znawca co do tego nie jestem .. ale moze w sekcji artykulow ktore autor ma pisac nie massz zdefiniowanych zadnych kategorii... tak wiec "artykuly / dodaj kategorie" ... lub dodaj bezpośrednio w sekcji artykulu artykuly/artykuly w sekcjach/ i tam jest cos w rodzaju dodaj kategorie do sekcji..... wszystko to oczywiscie w panelu admina robi administrator .... bo autor nie posiada mozliwosci zakladania kategorii..... daj znac czy cos pomoglo ja nie to bedziemy dalej kombinowac :) pozdrwiam

zwiastun
23-03-2007, 00:29
Ciekawe, czy Memfis czyta, co do niego piszą.
1. Powtarzam po raz kolejny: Opcja Wyślij wiadomość w menu użytkownika jest opcją dla WSZYSTKICH zalogowanych. Prawa specjalne nie mają z tą opcją NIC wspólnego.
2. Ustawienie sekcji, dodanie ID sekcji do której można przesyłac nowe wiadomości to TYZ Żaden obecnie problem, bo się zaznacza sekcję na liście w ustawieniach pozycji menu.
3. O tym, że w sekcji MUSZĄ być kategorie, to pisac chyba nie trzeba, a jak trzeba to nie ma po co - wtedy należy się zapoznac najpierw z podstawami działania Joomla!.

AUTORZY i inni z uprawnieniami specjalnymi mogą dodawać arty W KAŻDEJ sekcji, DO KAŻDEJ kategorii, chyba że zostanie zastosowany dodatkowy komponent typu JACL, który pozwoli ustawić prawa inaczej.
Wszystko!
Obrazek do tłumaczenia rzeczy oczywistych koniczny nie jest. My rozumiemy, o co chodzi.