PDA

Zobacz pełną wersję : Miniatury produktów z linkami do strony producenta -Jak to zrobić



slyrth
28-10-2015, 15:35
Witam !
Moja znajomość Joomla jest raczej słaba - uczę się :)
Planuje na swoim prostym blogu kulinarnym umieścić menu które wyświetlało by miniatury okładek polecanych przeze mnie książek kucharskich. Najlepiej byłoby gdyby była możliwość zliczania kliknięć w konkretną pozycję i wyszukiwania z pośród nich po tytułach. Czyli bardzo prosty widok: tytuł, miniatura, cena i być może przycisk "przejdź do sklepu". Chodzi o to, żeby po kliknięciu w tytuł, obrazek lub ew. przycisk przekierować użytkownika na stronę danej pozycji w księgarni.
Problem w tym, że nie mam pojęcia jak się za to zabrać - nie mam pomysłu. Może jakaś galeria ? próbowałem też z zakładkami - lista zakładek, ze zdjęciami i opisami - ale Joomla wyświetla je domyślnie tylko jako listę - gdyby był to przegląd byłoby już całkiem ok - wprawdzie nie zliczało by kliknięć, ale to przeżyję :) Idealną opcją jest Hikashop - import pozycji z CSV jest wielką zaletą - al tu już w ogóle nie wiem jak to ogarnąć żeby po kliknięciu w przycisk KUP przekierować na stronę zewnętrzną a nie do formularza zamówienia.
Macie jakieś pomysły jak to ogarnąć ? za wszystkie rady i pomysły będę bardzo wdzięczny.

Gall Anonim
28-10-2015, 17:14
Opis w artykule na wprowadzeniu ze wstawieniem (dodatek wpinacz modułów) modułu reklama - przy czym - każda reklama, to jedn moduł+ jeden klient+jedna fota + jeden link
Strona startowa to przegląd artykułów z kategorii.
Przy takim rozkładzie każde kliknięcie jest zliczane.
To takie tam rozwiązanie na bazie rdzennych rozszerzeń Joomla.
all

Pawelo31
28-10-2015, 17:22
Można zrobić na np. komponencie Virtuemart i na stronie każdego produktu dodać ładny przycisk do księgarni. Virtuemart ma opcje katalogu czyli bez koszyka i przycisków kup. To też jakieś rozwiązanie. Dodatkowo opisy mógł byś też do sklepu dodawać174

Gall Anonim
28-10-2015, 17:32
komponencie Virtuemart
Osobiście - nie polecam - ponad to na wspomnianym HikaShop można akurat również to wykonać w analogiczny sposób w trybie katalogu aczkolwiek nie będzie zliczało kliknięć - wątpię jednak aby w przypadku VM zliczało :-)

slyrth
28-10-2015, 20:39
Opis w artykule na wprowadzeniu ze wstawieniem (dodatek wpinacz modułów) modułu reklama - przy czym - każda reklama, to jedn moduł+ jeden klient+jedna fota + jeden link
Strona startowa to przegląd artykułów z kategorii.
Przy takim rozkładzie każde kliknięcie jest zliczane.
To takie tam rozwiązanie na bazie rdzennych rozszerzeń Joomla.
all

Dzięki !
Dokładnie o to mi chodziło :D efekt zadowalający. Pytanie tylko czy istnieje jakiś sposób na zautomatyzowanie tego procesu - przy wstawieniu np. 100 książek, ręczne robienie każdej reklamy, 100 osobnych pozycji i 100 artykułów jest nieco problematyczne. Jest jakieś narzędzie które pozwoli zaimportować np. dane reklamy z csv ??

Gall Anonim
28-10-2015, 20:45
Nie istnieje - trzeba napisać skrypt który to odpowiednio przetworzy ale mam wrażenie że przy 100 rekordach statystyczny koszt napisania skryptu będzie nieadekwatnie wysoki do wprowadzenia tego "z palca" - prościej - dla 100 rekordów nie opłaca się tego pisać.

slyrth
30-10-2015, 10:03
Stwierdziłem, że jednak zliczanie klików nie jest mi niezbędne - w związku z czym szybszym rozwiązaniem będzie wstawianie modułu z własnym HTML. Mam jeszcze jedno pytanie - może dałoby radę importować moduły i artykuły z CSV bezpośrednio do bazy danych w phpmyadmin - w excelu zmieniać tylko text HTML i pozycję. W związku z tym, że chciałbym aktualizować np. ceny książek co jakiś czas - póki co nie będzie to wiele pozycji, ale w przyszłości być może tak. Myślę do przodu :)