PDA

Zobacz pełną wersję : 404 - Kategorii nie znaleziono



mariuszek471
29-10-2015, 18:29
Witam serdecznie

Przeniosłem stronę którą stworzyłem na nowy serwer za pomocą programu kickstart i kopi wykonanej na poprzednim serwerze po przenosinach na nowy serwer i wgraniu wszystkiego działa mi tylko i wyłącznie strona główna przy reszcie podstron wyrzuca mi komunikat jak w temacie 404 - Kategorii nie znaleziono patrzyłem przed chwilą na stary serwer i wszystko działa poprawnie.

I tu kieruje do was pytanie czym jest to spowodowane i z góry dziękuje za okazaną pomoc

Bazyl
29-10-2015, 19:37
Cześć,

Problem tkwi w pliku htaccess.
Porównaj. Jak są zapisane...

mariuszek471
29-10-2015, 20:05
Zamieniłem pliki htaccess. z serwera na którym działa poprawnie wrzuciłem na serwer gdzie jest ten błąd i nic nie dało dodam że przy wyłączonej opcji prostych adresów witryna otwiera podstrony dodam że nowy serwer znajduje się na home.pl

Gall Anonim
30-10-2015, 17:58
Wyłącz na moment całkowicie proste adresy i mod_rewrite w konfiguracji - odśwież witrynę i napisz czy coś się zmieniło.

mariuszek471
30-10-2015, 21:04
Proste adresy mam cały czas wyłączone bo innaczej nie chce mi działąć bo wywala ten błąd a co do tego moda to ta strona jest na subdomenie a osoba która jest odpowiedzialna za cały serwis która udostępnia subdomeny milczy

Gall Anonim
30-10-2015, 21:14
1. Sprawdź ścieżki temp i log w configuration.php
2. Znajdź czysty htaccess.txt z właściwej wersji Joomla i wrzuć do głównego katalogu witryny po czym przemianuj na .htaccess
3. Sprawdź w configuration.php co masz w live_site

mariuszek471
30-10-2015, 22:06
Temat rozwiązany

Okazało się że powodem były trzy kwestie

1 Miałem htaccess.txt zamiast .htaccess

2 W pliku configuration.php nie miałem uzupełnione o adres witryny linijki 39 public $live_site = 'http://nazwadomeny.pl';
3 Również w pliku configuration.php w lini 56 miałem public $sef_rewrite = '0'; zamiast public $sef_rewrite = '1';

Po dokonaniu owych zmian i włączeniu w zapleczu Joomlii Prostych adresów wszystko działa tak samo jak na poprzednim serwerze

zwiastun
31-10-2015, 09:01
2 W pliku configuration.php nie miałem uzupełnione o adres witryny linijki 39 public $live_site = 'http://nazwadomeny.pl';
Powinno działać bez. Ale skoro działa z, to też dobrze.