PDA

Zobacz pełną wersję : Padła pobieralnia na joomla.pl



Hiatus
30-10-2015, 10:27
Cześć!
Padła pobieralnia na http://pliki.joomla.pl/katalog/galerie/galerie-grafik.html - nie działa też "Kontakt" ...
Jestem przewrażliwiony po ostatnich atakach na moje strony więc zgłaszam.

Pozdrawiam

zwiastun
30-10-2015, 13:17
Dziękujemy za info, ale wygaszamy tę stronę. To nie wynik ataków, a przestarzałego oprogramowania.
Te strony z usterkami spowodują, że wyłączymy całość szybciej :)

Hiatus
30-10-2015, 13:47
Wygaszamy?!
Mam nadzieję, że nie na długo :)
A tak przy okazji - zainfekowano i w rezultacie zniszczono mi kilka stron co sprawiło, że przesiadłem się na najnowszego Joomla! I tu pytanie - jak poradzicie sobie z podstronami, które zostały wysoko zindeksowane przez Googla? Machacie na to ręką czy jest jakiś sposób zachowania istniejących linków?
Zmiana cms'a w moim wypadku skutkowała zmianami linków do podstron (dla mojej branży to pech - każda podstrona to odrębna "wyspa"), wiec straciłem sporo czasu i pieniędzy na "odzyskaniu" pozycji w wyszukiwarkach.
Przesiadałem się z Joomla1.5 na najnowszego - nie zrobiłem tego wcześniej z wyżej podanych powodów czytaj linki do podstron. Mam jeszcze 4 strony na starych cms'ach i czeka mnie migracja ...
Czy jest sposób aby przejść na nowsze systemy i zachować istniejące linki zakładając, że zachowujemy identyczną strukturę menu, artykułów itp. ?
Będę wdzięczny za informację.

Bazyl
30-10-2015, 16:47
Podczas poprawnie zrobionej migracji linki się nie zmieniają

Hiatus
30-10-2015, 18:25
Bardzo cenna wskazówka - dzięki.
Poczytam i pouczę się.

Gall Anonim
30-10-2015, 18:30
jak poradzicie sobie z podstronami, które zostały wysoko zindeksowane przez Googla? Machacie na to ręką czy jest jakiś sposób zachowania istniejących linków?
Faktem jest że przy doświadczeniu i wiedzy problem nie powinien zaistnieć jeżeli zachowasz strukturę oraz odpowiednio przeniesiesz dane - jeżeli masz fart (to zrobisz to za pierwszym razem - jeśli nie to musisz ćwiczyć) i właściwą wiedzę zachowasz wszystkie ścieżki/linki ale pamiętaj że musisz zwrócić uwagę na ich strukturę jeszcze na starej witrynie - czasami jest to index.php który pojawia się w ścieżce z prostymi adresami - czasami *.html. Jak będziesz uważał i wiedział co robisz to stracisz mając pecha tylko jeden link (jedno z ID dyspozycyjnych przy Joomla 1.5.x jest domyślnie zajęte przy J 3.x - ale jeden link można najspokojniej w świecie przekierować na wiele sposobów - więc to akurat nie problem.
Poszukaj informacji w sieci co i jak, wszystko jest już napisane.
Pzdr

Hiatus
30-10-2015, 20:42
Jeszcze raz dziękuję za Waszą wiedzę i czas, który mi daliście.

Jac
31-10-2015, 09:51
... jak poradzicie sobie z podstronami, które zostały wysoko zindeksowane przez Googla? Machacie na to ręką czy jest jakiś sposób zachowania istniejących linków?
Zmiana cms'a w moim wypadku skutkowała zmianami linków do podstron (dla mojej branży to pech - każda podstrona to odrębna "wyspa"), wiec straciłem sporo czasu i pieniędzy na "odzyskaniu" pozycji w wyszukiwarkach.
Poczytaj w sieci o przekierowaniu 301 (https://pl.wikipedia.org/wiki/Przekierowanie_URL) starych adresów URL na nowe.

Hiatus
31-10-2015, 10:24
Pocztałem - napewno spróbuję przy kolejnych migracjach. Czekają mnie jeszcze 4. Póki co tematów do nauki mam tyle, że temat można zamknąć.
Jeszcze raz dziękuję wszyskim za podpowiedzi.