PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić wybór rozmiarów i kolorów dodatkowo



etitek
02-11-2015, 10:18
Witam zaczynam robić sklep i klient zażyczył sobie np przy bluzce mieć możliwość wyboru koloru i rozmiaru jak można takie dodatkowe opcje zrobić za pomocą kliknięcia tak jak się wybiera ilość szt.

noras
02-11-2015, 10:29
Virtuemart 3, ma fajny plugin do dodatkowych atrybutów produktu - zerknij w Multivariants. Daje właśnie możliwości wyboru, rozmiaru, koloru dla produktów pochodnych co daje możliwość panowania nad stanami magazynowymi dla każdej z opcji. Plugin tworzy pochodne produktu. Bardzo fajna i dająca duże możliwości funkcjonalność.

etitek
02-11-2015, 11:02
To jest w opcjach pole dodatkowe ? czy trzeba go osobno doinstalować ?

noras
02-11-2015, 11:07
Standardowy plugin w VM3. Przy tworzeniu pól dodatkowych dla produktów. Plugin Multivariants.

etitek
02-11-2015, 11:17
A możesz mnie trochę bardziej nakierować? wiem ze męczę ale nie mogę tego ogarnąć. Potrzebuję stworzyć dla danego produktu dodatkowo możliwość wyboru koloru i rozmiaru poprzez kliknięcie(zaznaczenie) ewentualnie jak by ci nie przeszkadzało to bym zadzwonił to szybciej byś mnie pokierował.

noras
02-11-2015, 11:43
Czekaj żebyśmy się dobrze zrozumieli.
Standardowy plugin Multivariants - http://demo.virtuemart.net/product-variants/multi-variant-5-detail taki efekt chcesz uzyskać?
Listy rozwijane uzyskasz bez najmniejszego problemu.

Ale doczytałem że zależy Ci na klikaniu/zaznaczaniu opcji wyboru wariantu. Sam VM niema takiej opcji w standardzie. Możesz zapoznać się z dodatkowym (płatnym) dodatkiem - https://breakdesigns.net/extensions/customfields-for-all lub https://breakdesigns.net/extensions/stockable-custom-fields

etitek
02-11-2015, 12:05
Tam gdzie jest multi variant i są trzy opcje dwa rozmiary i trzeci advensed i premium to mogło by być. Tam gdzie jest rozmiar to by mi zaznaczało rozmiar a tam gdzie jest advensed i premium to kolor danego ciuszka. Tylko pytanie czy to wykaże na formularzu zamówieniowym to ?

noras
02-11-2015, 12:11
Tak, w ustawieniach pól dodatkowych musisz zaznaczyć opcję "Zawartość koszyka" na tak - dane będą widoczne w koszyku, w mailu z zamówieniem itd.

etitek
02-11-2015, 12:55
Dziękuję za pomoc noras duży +

etitek
15-11-2015, 16:46
Jak tworzę dodatkowe pole i daję np wartość logiczną lub łańcuch znaków to pokazuje mi się (za darmo) obok np rozmiaru lub koloru jak mogę to usunąć lub zmienić na inne słowo?

etitek
10-12-2015, 13:05
noras mam pytanie czy jest coś lepszego od Multivariants ? Ogólnie działa ale strasznie robi bajzel w produktach i nie potrzebnie tworzy dodatkowe kartoteki. Ktoś kto jest nie obeznany może mocno się pogubić i namieszać.

noras
15-12-2015, 11:43
@elitek na chwilę obecną moim zdaniem z punktu widzenia developera, multiwariants jest najlepszym wyjściem. Pozwala na dużo, aczkolwiek fakt wymaga trochę doświadczenia w konfiguracji...

Pamiętaj że dla sprzedawcy jest to aktualnie jedyny corowy plugin który daje możliwość kontrolowania stanów magazynowych... Bardzo ważną funkcjonalnością jest to że możesz sprzedawać produkty w różnych konfiguracjach z odzwierciedleniem ich faktycznych stanów magazynowych.
Na przykład:
Sprzedajesz spodnie, w 4 rozmiarach (M, L, XL, XXL), dodatkowo w trzech kolorach (zielone, białe, czarne) a dodatkowo w opcji krótkie spodnie / długie spodnie. Przykład abstrakcyjny ale pokazuje maksymalnie możliwości Multivariants. Każdy rozmiar, kolor i wariant ma swój stan magazynowy.
Czyli, kończy Ci się rozmiar M w kolorze czarnym i w opcji długich spodni to nie będą one dostępne. Jednocześnie jeśli dobrze to skonfigurujesz to Rozmiar L w kolorze czarnym i długie spodnie będzie dostępny albo rozmiar M w kolorze czarnym w opcji krótkie spodnie będzie dostępny, jeśli podajesz prawidłowe stany magazynowe.
Byłem sprzedawcą w sklepie internetowym i wiem że dla sprzedawcy, właściciela sklepu internetowego jest to najważniejsze by nie sprzedać więcej niż masz...

erocuda
16-01-2016, 23:00
Witam od dwóch dni próbuję z kolorami ubrań i rozmiarami ale kompletnie mi nie idzie czy jest ktoś w stanie napisać krok po kroku co zrobić żeby obok ceny w produkcie ans tronie meic opcje wyboru np rozmiar S M L X I KOLORY NP bluzka zielona zbluzka czerwona bluzka niebieska. Domyślam się ze robi sie to w opcji pola dodatkwoe tylko jak prosze o pomoc

noras
19-01-2016, 23:44
@erocuda no to lecimy:

Musisz dodać pole dodatkowe dla produktów. Zaplecze -> Virtuemart -> Produkty -> Pola dodatkowe. Na górze "Utwórz", ustawiasz Typ pola na Multi Wariants, nazwa dowolna. Opcjonalne rzeczy zostaw na razie domyślnie, zapisz. Po zapisaniu pola pojawią Ci się dodatkowe parametry do skonfigurowania:
- Use canonical link of the parent ustaw na Tak
- Show Labels ustaw na Tak
- Resztę zostaw domyślnie.

Następnie Tworzysz sobie produkt, wypełniasz dane (cenę, opis, stan magazynowy itd). Na karcie tworzenia produktu jest tab "
Dostosowanie", sekcja "Typ pola" wybierasz stworzone pole dodatkowe (u mnie) "Wariant". Musisz zapisać teraz produkt. Potem znowu "Dostosowanie" -> Twoje pole -> Nowa gałąź, wypełniasz trzy pola.

Jest tutaj <select>, z którego wybrać możesz kilka opcji (Naza, SKU itd.), potem masz pustego Inputa, wpisz w niego 'Rozmiar'. Po wypełnieniu "Nowej gałęzi" kliknij ten zielony krzyżyk "+ Utwórz". Produkt się zapisze, i odświeży. A na końcu pokaże się szerokie pole textowe, są to aliasy dla listy rozwijalnej na stronie produktu (jeden wiersz jeden alias).

Jak już stworzysz sobie dwie gałęzie (Rozmiary i Kolory) to na dole masz przycisk "Dodaj produkt potomny" (zapisz wcześniej kartę). VM stworzy produkt pochodny który będzie praktycznie klonem, głównego produktu. Taki produkt dostaje te same dane które są w produkcie nadrzędnym, chyba że zostaną one nadpisane w produkcie pochodnym. O co chodzi? Produkt Rodzic ma swój pis, Cenę, zdjęcie, i teraz tworząc produkt pochodny dostanie te same informacje (mimo że w produkcie pochodnym na zapleczu nie będzie opis), a jeśli zmienisz produktowi pochodnemu tylko cenę, to VM nadpiszę tylko cenę resztę pociągnie z produktu głównego.

I teraz tak, w głównym produkcie przy polu Multi Wariants jeśli utworzysz dwie gałęzie "Rozmair" i "Kolory" to musisz dodać tyle produktów pochodnych ile masz rozmiarów w każdym kolorze.Czyli:
- spodnie XS Czerwone
- spodnie XS Zielone
- spodnie L Czerwone
- spodnie L Czarne
- spodnie L Zielone
- spodnie XL Białe

To produktów pochodnych od produktu głównego będzie 6 + produkt główny. Gdy dodasz je, pokażą się one na liście pod polem wariantu (będzie widać na liście, id produktu, Sku, stan magazynowy idt) dodatkowo za danymi będą dwie kolumny w jednej będziesz mógł określić kolor (text area, labele w jednej linii przy Twojej gałęzi), w drugiej kolumnie określasz rozmiary.

I to w zasadzie tyle, po testuj sobie to wszystko trochę i popatrz jak to wygląda na froncie. Druga sprawa zwróć uwagę czy stany magazynowe masz w tych produktach pochodnych. Jaśniej chyba tego wytłumaczyć się nie da :)

erocuda
20-01-2016, 15:02
Dziękuję na forach jest tysiąc podobnych tematów ale na zadnym nie ma konkretnej odpowiedzi dlatego tutaj wielki szacun

noras
20-01-2016, 16:27
Bo Virtuemart nie jest prostym komponentem, i trzeba zrozumieć jak działa... wiele osób myśli że potrafi :)
Dzięki, polecam się na przyszłość.