PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatek mosmap w praktyce



kmad
08-11-2015, 17:37
Witajcie

Uruchomiłem dodatek GoogleMaps /standardowo dodany do Joomla i wydawałoby się że działa bez zarzutu... jednak mapa nie wyświetla się na wszystkich stronach.
Znacznik {mosmap} umieściłem w module Własny HTML i przypisałem aby pojawiał się na każdej stronie. Efekt jest taki że tylko na jednej podstronie widać mapę - na pozostałych jest tylko tytuł z tagów h3 który dodałem jako opis nad {mosmap}. Co może być przyczyną takiego zachowania, spotkał się ktoś już z tym?

Dodam że poradziłem sobie dodając kod iframe i on działa na każdej stronie jednak dodatek jest wygodniejszy w użyciu dlatego zależy mi aby korzystać z niego.

Z góry dzięki za odpowiedź

pkosela
09-11-2015, 12:12
dodatek GoogleMaps /standardowo dodany do Joomla
Coś przegapiłem? Od kiedy to jest w standardzie?

Niezależnie od użytego pluginu:
1. Przełącz edytor na czysty html i spawdź, czy na pewno w źródle jest {mosmap}, a nie zaplątały się tam jakieś inne znaczki, spacje, itp.
2. Sprawdź, czy moduł ma włączoną obsługę dodatków.

kmad
09-11-2015, 23:47
1. Pracuje na CodeMirror
2. Tak.
http://www.kier.nazwa.pl/kros/ <- tak to wygląda.
Na Strona Główna, Cennik i Kontakt dodałem ten moduł po prawej stronie. Jest zatytułowany "Jak do nas trafić". Na dwóch pierwszych widać tylko tytuł. Na Kontakt jest ok - druga mapa to też {mosmap} powtórzone dla innego modułu w menu Kontakt i też działa.
"Dziwność" problemu polega na tym że ten sam moduł z osadzonym {mosmap} jest poprawnie widoczny jak uruchamia się z menu np Kontakt a nie jest widoczny np na Stronie Głównej /ustawiony na tej samej pozycji/. Tj widać go w kodzie strony a nie widać na samej stronie - napisu {mosmap} albo coś takiego też nie widać. Tak jakby mosmap był przetworzony ale z jakiegoś powodu się nie wyświetlał. Dodam jeszcze że mogłem coś namieszać w samym szablonie.

pkosela
10-11-2015, 03:01
Brak skryptu http://www.kier.nazwa.pl/templates/kros/js/main.js

kmad
12-11-2015, 21:24
Nic nie widziałem w manualu plugina aby coś dodawać do main.js aby działało... możesz, proszę podesłać mi jeszcze jakiś link lub wskazówkę co tam dodać?