PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dodać produkty danych kategorii Virtuemart na stronie głównej



lamcpp
08-11-2015, 22:53
Witam,
borykam się z następującym problemem:
na stronie głównej swojego sklepu chciałbym mieć po 4 produkty z dwóch kategorii.
Robię więc tak: do pozycji menu (homepage) przypisuję Virtuemart -> kategoria Virtuemart i podaję daną kategorią.
To jest ok, ale to pozwala mi dodać tylko jedną kategorię na stronę główną. Jak dodać dwie, albo trzy kategorie tak aby produkty z tych kategorii były widoczne na stronie głównej?

noras
10-11-2015, 00:01
Corowy VM nie ma takiej opcji, ja dopisuje sobie widok :), ale jak nie masz doświadczenia to masz dwa wyjścia.

1. W sumie jedno bo to nie jest rozwiązanie Twojego zapytania :) VM może wyświetlić swoją główną stronę "Układ domyślny Virtuemart".

2. Dobrą opcją jest stworzenie kategorii w VM z podkategoriami, kategorię główną podpinasz wtedy pod stronę główną. Ważne jest by produkty były przypisane do kategorii głównej, a podkategorie dadzą Ci możliwość szybkiego filtrowania czy odszukania konkretnych grup produktów. Ewentualnie masz plugin http://extensions.joomla.org/extension/auto-parent-categories-for-virtuemart automatyczny rodzic dla kategorii VM3 - nie wiem jak działa nie używam.

souacz
11-11-2015, 03:12
Lub zrób artykuł , utwórz 4 moduły vm produkty we własnych pozycjach, przypisując im odpowiednie kategorie i ustawienia wyświetlania. Potem wklej to w artykuł za pomocą loadposition.

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

lamcpp
09-01-2016, 17:05
Corowy VM nie ma takiej opcji, ja dopisuje sobie widok
W jaki sposób dopisujesz sobie widok?

noras
11-01-2016, 10:47
@lamcpp - ale mam nadzieję że znasz podstawy PHP i potrafisz coś prostego napisać? Do stworzenia widoku potrzebujesz podstawowej wiedzy o PHP i budowie modelu MVC.

Przed próbą stworzenia widoku wykonaj pełną kopie serwisu i nie wykonuj poniższych czynności w środowisku produkcyjnym.

No to zaczynamy:
Widoki frontowe w VM3 masz w components\com_virtuemart\views, każdy folder odpowiada za konkretny widok. Musisz stworzyć nowy folder/widok, w którym musisz zachować pewną strukturę plików.
W każdym folderze musi znaleźć się:
- view.html.php - plik który kontroluje dane które chcesz wyświetlić
- tmpl - folder widoków
- tmpl/default.php - Twój właściwy plik widoku, w którym wyświetlasz i układasz dane tak jak potrzebujesz
- tmpl/default.xml - plik XMLowy dzięki któremu Joomla będzie widziała widok przy podpinaniu pod menu.
Pamiętaj też że możesz taki widok kategorii nadpisać w plikach szablonu.


Zobacz jak jest stworzony widok category, skopiuj go sobie i spróbuj zmodyfikować. Pamiętaj też że aktualizacja komponentu Virtuemart 3 może usunąć Twój widok, dobrze mieć kopie w całkiem odseparowanym folderze, i po każdej aktualizacji sprawdzać czy Twój widok został czy trzeba wrzucić go do komponentu.

Edit: Podsyłam jeszcze link do podstaw które powinieneś znać http://wiki.joomla.pl/Projektowanie_komponentu_wed%C5%82ug_wzorca_Model-Widok-Kontroler_-_Cz%C4%99%C5%9B%C4%87_1#Tworzenie_widoku aby stworzyć nowy widok w komponencie.