PDA

Zobacz pełną wersję : Brak możliwości wejścia w edycję ustawień szablonu. Błąd 505



Saluno
11-11-2015, 22:01
Witam.

Mam serwer w Home.pl
Instalowałem z Quicka szablon ZT F7:
zt-f7.zoodemo.com/index.php/en/

Szablon zainstalował się poprawnie wizualnie dla widoku strony z perspektywy odwiedzającego.
Moduły, dodatki można edytować, zapisaywać etc.

Jest jednak problem:
Nie działa wejście w ustawienia tego konkretnego szablonu.
Inne szablony Joomla! otwierają się, przy tym wyskakujebłąd 505.

Zrzut ekranu wraz z wywoływanym adresem www na printscreen'ie.

Podejrzewał powiązanie z plikami językowymi.
W tym szablonie są istotnie wyszczególnione w systemie.

http://forum.joomla.pl/attachment.php?attachmentid=8489&stc=1

Przepraszam za niską jakość printscreena. (niską, to i tak delikatnie powiedziane...)

Gall Anonim
11-11-2015, 23:34
A sprawdź czy szablon jest dedykowany dla Joomla 3.x?

Saluno
11-11-2015, 23:59
Szablon jest w QuickStarcie Joomla 3.4 - pisałem w pierwszych zdaniach
Musi być dedykowany dla Joomla 3.

Wszystko powinno grać - wysiadam z pomysłami niestety.

Gall Anonim
12-11-2015, 00:16
Szablon jest w QuickStarcie Joomla 3.4 - pisałem w pierwszych zdaniach
Jeśli mam się czepiać szczegółów to - napisałeś tylko o QuickStarcie,


Musi być dedykowany dla Joomla 3.
Sam w sobie możliwe - ale istnieje również możliwość że na QuickStart jest "zasyfiony" - pisałem wielokrotnie o dziwnych praktykach twórców szablonów w odniesieniu do pakietów demo - iż przy kolejnych wersjach Joomla (2.5 => 3.5) nie tworzą nowych pakietów tylko migrują i do tego częstokroć rozszerzenia i szabl0ny w pakietach startowych nie są ich najnowszą wersją - więc nie byłbym takim optymistą w tym zakresie - tym bardziej że szablon występował w poprzedniej wersji Joomla i framework'a - przy przejściu było sporo szopek i sporo poprawek - rada - kopia tego co masz - i..... zainstaluj na tym co masz framework Zo2 oraz szablon czysty. Pamiętaj żeby się otem wylogować - zamknąć przeglądarkę, włączyć - wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki i zaloguj ponownie. Nie wiem czy to pomoże ale..... - jeszcze jedno - włącz wyświetlanie błędów w systemie na max'a - może wyskoczy jakaś dodatkowa informacja.
Moją teorię możesz zresztą sprawdzić robiąc instalkę szablonu i framework'a Zo2 na czystej instalce Joomla.

Saluno
12-11-2015, 14:44
Wcześniej zainstalowana była wersja quickstart_f7_j3x_v1.0.6, pobrałem świeżą quickstart_f7_j3x_v1.0.7
Efekt jest identyczny jak wcześniej.

Nie moża wyśwetlić w panelu admin funkcji szablonu - błąd 505.
Ale przy wyłączonym frameworku "System - Zo2 Framework" szablon otwiera się.
Choć nie widac ustawień, ale info - że nie działa poprawnie, bo framework jest wyłączony....

Ewidentnie w ZooTemplate nie przygotowali tego szablonu profesjonalnie.
Ja rozumiem, darmowy, etc. - ale na pewno nie wezmę od nich żadnego płatnego po czymś takim.
Szkoda płacić i jeszcze ryzykować nerwów.

Czekam aż odpiszą na FB lub na maila.
Ale nie spodziewam się szybkiej reakcji.
Więc gdy siądzie mi cierpliwość, po prostu wywalę szablon (a fajny, szkoda) i zapomnę o tej "firmie".

Gall Anonim
12-11-2015, 14:58
Czy możesz zrobić to co zaproponowałem - czy mam zapomnieć o dalszej pomocy?
Sugerowałem jednoznacznie abyś nadpisał czysty szablon i czysty framework na to co zainstalowałeś już ale czytam że robisz co innego.
Pzdr

AndiC
12-11-2015, 15:53
Mam propozycję, uruchom ten quickstart na swoim kompie.
Specjalnie sprawdziłem i wszystko działa, może trochę długo się ładuje, ale działa.
Chyba będziesz musiał kogoś przeprosić za pochopną negatywną ocenę.

Gall Anonim
12-11-2015, 16:01
Mam pytanie - nadpisałeś? Czy każesz się przepraszać nie sprawdzając? - przeczytałem co napisałeś i wyraziłem swoją opinię.
Sam napisałeś co zrobiłeś - nie zrobiłeś tego co zaproponowałem - twoja sprawa - nie mam zamiaru instalować czegoś co znam tylko i wyłącznie dla twojej przyjemności, bo to akurat tobie powinno zależeć a nie mi. Nikt mi nic nie płaci za odpowiadanie tutaj i nic nie muszę.
Zakończyłem udzielanie porad tobie.

Saluno
12-11-2015, 16:12
Zainstalowałem framework Zo2 oraz szablon.
Wyczyściłem pamięć Joomla i przeglądarki etc.
Nawet otworzyłem w drugiej, gdzie strona nie była uruchamiana.

Niestety jest to samo co było.

Jeśli trzeba będzie, to przeproszę. Na ten moment nie wiem jeszcze czy mam za co.

- - - Updated - - -
Gall Anonim, ja nic o przepraszaniu nie pisałem.
Pisał AndiC. Nie spojrzałeś na avatar.

Chyba niepotrzebnie się uniosłeś.
Nie zauważyłem, żebym był niemiły albo coś.
A Ty jakby z odpowiedzi na odpowiedz, masz gorszy humor.

Wszystko co napisałes, że free pomoc etc. przecież wiem.
Co Wy z tym przepraszaniem :)

Zrobiłem co zaproponowałeś - niestety nie pomogło.
Ale dzięki za pomoc.

Saluno
12-11-2015, 17:02
Tak się zastanawiam.

Używam FileZilla i prosi mi zarówno przy wgrywaniu plików Quickstart z tematu powyżej, jak i czystej Joomla 3.4.5 o podmianę większych plików na mniejsze.
Czy to dla .php, czy gif.

I tak się zastanawiam, czy program/jego konfiguracja nie są powodem niedziałania szablonu.
Czy takie zamienianie co chwilę praktycznie, jest normalne? Bo tak nie wygląda.

Zamienia np. plik wielkości 2384 na o takiej samen nazwie, pobierany z tego samego miejsca na dysku i wysyłany w to samo miejsce na serwerze ale o rozmiarze 0.
Tzn nie tyle zamienia, co pytał o to czy może - wybrałem tak.
Chociaż tam gdzie dawałem pomiń, przy drugim przegrywaniu szalbon też nie działał..

Robię to, bo chcę sprawdzić ten szablon i framework na czystej Joomla, czy problem będzie nadal występował.