PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent do linków



adamp4
13-11-2015, 20:25
Witam, szukam komponentu który by pod wprowadzeniem artykułu wyświetlał w jednej linijce linki z własnym class
"Czytaj więcej..." "Łacze A" "Łącze B" "Łącze C" itd.
Oczywiście by też link Czytaj więcej można by ukryć.

Oczywiście by ten dodatek wyświetlał na stronie artykułu te linki w kolumnie, jeden lin pod drugim.

Pawelo31
13-11-2015, 23:16
A co to za problem? Musisz dodać to koło czytaj więcej nie możesz w artykule? Ukrycie to nie problem display:none do stylu do reguły tego linku czytaj więcej. Nie wiem do czego mają prowadzić linki. Może opiszesz bardziej dokładnie?

adamp4
14-11-2015, 13:18
Zacznę od tego, że nie ja stronę obsługuję tylko osoba z rady rodziców przedszkola, ja tylko jestem administratorem technicznym.

Chodzi oto, że wiele osób wchodzi na stronę tylko poto by przegladać zdjęcia z danych wydarzeń, a nie czytać całe długie sprawozdania. Spytano mnie, czy dało by radę wstawić link do galerii własnie na stronie głównej przy danym wydarzeniu. Wiem, że idzie np. w wprowadzeniu artykułu wstawić link do galerii i wprowadzenie wyłączyć w całym artykule. Idzie ale jest to nie efektowne moim znadniem, linki wtedy są jeden pod drugim. ładniej by było np. zrobić by link do galerii był właśnie obok linku czytaj więcej. Dla tego szukam odpowiedniego komponentu. Oprócz linku do galerii czasem mugby się tam pojawić link do pliku pdf.

p.s.
Jeśli chodzi o możliwość wyłączenia linku "czytaj więcej" to bytam się przy okazji

zwiastun
14-11-2015, 15:08
Chodzi oto, że wiele osób wchodzi na stronę tylko poto by przegladać zdjęcia z danych wydarzeń, a nie czytać całe długie sprawozdania.
Wniosek: Strona została źle zaprojektowana, nie zawiera tego, czego potrzebują / mogą potrzebować jej użytkownicy, czyli - w zdecydowanej większości - rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola.
Nie jest prawda stwierdzenie, że "wiele osób wchodzi na stronę tylko po to by przeglądać zdjęcia z danych wydarzeń". Owszem, jeśli nic innego sensownego nie ma, to może tak być.
Trzeba więc zastanowić się nad struktura serwisu i go przebudować stosownie do celu, jaki ma spełniać. W szczegóły nie będę wchodzić.

"... a nie czytać całe długie sprawozdania."
A kto komu każe pisać długie sprawozdania, które nikomu są do niczego niepotrzebne?
Zamiast długiego sprawozdania wystarczy zwięzła informacja, że coś się odbyło i dołączenie w artykule galerii (np. za pomocą dodatku SIGPLUS) - nie linka, tylko galerii.

inka obok czytaj więcej dodać się nie da (a nawet, jeśli to jest możliwe, to za dużo by trzeba opisywać, jak to zrobić). To nie jest temat na forum. Zwłaszcza, że nie rozwiązuje rzeczywistego problemu. Bo problemem rzeczywistym jest tu zła konstrukcja strony.

Pawelo31
14-11-2015, 15:30
Możesz także przerobić komponent com_content w odpowiednim miejscu. I w ifach zamieścić warunki, że na przykład dla tego aliasu wyświetli odpowiedni link. Wtedy skorzystaj z nadpisywania widoków. Umieszcza się w plikach szablonu odpowiednie pliki i bierze z stamtąd a nie z głównego komponentu. Wtedy gdy wyjdzie aktualizacja com_content to nadal będzie brało starszy widok. Rozwiązanie może się posypać także gdy to nastąpi po aktualizacji Joomla to trzeba wprowadzić poprawki. To najprostsze rozwiązanie jakie mi przychodzi. Nie wiem może ktoś zaproponuje gotowe rozwiązanie, ale jeśli nie ma to trzeba zrobić po swojemu. Ogólnie jak do mnie napiszesz to podpowiem co trzeba dodać

Czytaj więcej także można wyłączyć globalnie w opcjach artykułów -> pierwsza zakładka -> na dole. W wybranym artykule tez jest taka opcja

adamp4
14-11-2015, 16:29
Na innej stronie mam komponent do załączników i on dodają linki do załączników między wprowadzeniam a linkiem czytaj więcej. Myślałem aby dodatek o którym myślę dodawał drugi link czytaj więcej i w tej linijce linki do innych stron np. galerii czy strony miasta. Obecny link czytaj więcej by sie usunęło, wyłączyło w ustawieiach strony/działu.

Gall Anonim
15-11-2015, 13:54
@adamp4 https://www.gavick.com/blog/what-to-do-when-you-need-articles-with-additional-fields
i zdaje się to rozszerzenie: http://extensions.joomla.org/extension/ji-custom-fields

zwiastun
15-11-2015, 21:21
raczej chodzi o to: http://extensions.joomla.org/extensions/extension/authoring-a-content/content-construction/fieldsattach

adamp4
15-11-2015, 21:46
Jak się nie ma co sie lubi to się lubi co się ma.

Dzięki wszystkim za pomoc, chyba niema sensownego rozwiązania na mój problem.

zwiastun
15-11-2015, 21:49
Sensowne rozwiązanie opisałem w pierwszej odpowiedzi. Nadawanie na siłę sensu czemuś, co sensu zbytniego nie ma, po prostu nie ma sensu.
A właściwie, to czego szukasz.
Co za problem napisać krótki tekst i dodać na końcu link do galerii? Przecież skoro ludzie "nie chcą czytać całych długich sprawozdań", to trzeba im dać tyle, ile zniosą.

adamp4
15-11-2015, 22:01
zwiastun (http://forum.joomla.pl/member.php?8-zwiastun), mnie przekonałeś ale nie wiem czy dyrektorekę przekonam do tego i tu jest problem.
Rozwiazanie jest ale nie wygląda to efektownie, bo link czytaj więcej jest poniżej linku do galeria zdjęć. Nawet czasem mogą być dwie lub trzy galeria np. każdy dzień z wydarzenia to osobna galeria, jak mnie kolega poinformował, wtedy to już wogule nie będzie wyglądać ładnie wcale 9linki do galerii wyzej niż linki do całego artykułu.

Hej, a wiecie może jak przy wybranym, konktertym artykule ukryć link czytaj więcej (wtedy by się recznie do wprowadzenia go wstawiło i już)

zwiastun
16-11-2015, 10:46
Link Czytaj więcej dzieli artykuł na zapowiedź i tekst główny. Wystarczy nie pisać długaśnych sprawozdań, które i tak mało kto czyta.
Natomiast masz rację, dodawanie kilku linków po krótkim wstępie nie będzie wyglądać efektownie. Ale można je dodać po jednym zdaniu wprowadzenia, potem link(i), reszta wprowadzenia i Czytaj więcej.
Ukrycie łącza czytaj więcej jest możliwe. Łączami mogą być przecież tytuły artykułów.