PDA

Zobacz pełną wersję : News Show Pro GK5 po instalacji nie widzi modułu



sir_morgot
17-11-2015, 10:45
Witam wszystkich.

Posiadam Joomla! 3.4.5 i mam problem z instalacją modułu News Show Pro GK5 dla Joomla 3. Instaluję z pakietu - instalacja przechodzi prawidłowo ale po wejściu w zakładkę moduły wogóle go nie widać - tak jak by był nie zainstalowany. Gdy próbuję zainstalować z zakładki "Instaluj z internetu" to oczywiście znajduję moduł do zainstalowania, wciskam instaluj i pojawia się kumunikat: "Błąd Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego". Nie wiem w czym problem.
Dla próby zainstalowałem News Show Pro GK4. Instalacja przebiegła pomyślnie, widać go w zakładkach moduły i gdy przypisuję go do pozycji w szablonie to na stronie pojawia się niespodzianka:

"Fatal error: require_once() [function.require (http://zpslegnica.webfabryka.pl/zps-glowna/function.require)]: Failed opening required '/home/users/zpslegnica/public_html/zps-glowna/modules/mod_news_pro_gk4DShelper.php' (include_path='.:/home/lib:/home/lib/php:/home/lib/pear:/home/lib/php/pear:/home/conf/lib:/usr/share/fpdf:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/users/zpslegnica/public_html/zps-glowna/modules/mod_news_pro_gk4/mod_news_pro_gk4.php on line 16"


Nie mam pojęcia co jest grane? Może ktoś z bardziej obeznanych mół by mi wytłumaczyć co można z tym zrobić?


I jeszcze jedno pytanie. Załóżmy, że mamy 3 strony w joomli np. str1, str2, str3 (w 3 różnych katalogach) na jednym serwerze. Do stron dostajemy się przez odnośniki w zwykłym pliku index.html - wybieramy do której chcemy wejść. I np. na stronie str1 mamy modół aktualności np te nieszczęsne w moim przypadku News Show Pro GK5 a w nim chcę wyświetlać najnowsze artykuły ze strony str1, ale dodatkowo ze strony str2 i str3. W przypadku str1 nie powinno być problemu bo bierze dane z właśnie tej strony ale czy może jakimś sposobem pobierać dane o najnowszych artykułach z osobnych stron (z osobnych folderów) str2 i str3??

Będę wdzięczny za wskazówki:)