PDA

Zobacz pełną wersję : Metody płatności i wysyłki



etitek
21-11-2015, 23:33
Ludzie ratujcie bo mnie trafi coś. Jak można stworzyć tak pogięty system płatności i wysyłki. Jak mogę zrobić wybór płatności i formę wysyłki bym nie musiał uzupełniać najpierw danych? Jak usunąć dane do faktury i adres sklepu na górze po wejściu w koszyk. Chciałbym wykonać jak najprostszy system przejścia zamówienia. Dodaje do koszyka dany produkt, po przejściu do koszyka widzę rzeczy które zakupiłem. Muszę zaakceptować regulamin i klikam zamawiam. Po kliknięciu w zamawiam dopiero w tedy przenosi mnie do wypełniania danych adres wysyłki, adres dostawy i wybór płatności i wysyłki. Proszę o szczegółowe rady lub jakiś filmik instruktażowy.

Gall Anonim
22-11-2015, 03:09
rada szczegółowa - HikaShop :)

noras
22-11-2015, 13:03
@Gall Nie panikuj! Kolega zapytał o VM :)

@elitek - do VM trzeba spokojnie i bez irytacji :) Pierwsza sugestia, to rób koszyk na jednej stronie nie rozdzielaj na kolejne kroki, klienci tego nie lubią, będą uciekać.
Jeśli chcesz by klient nie musiał podawać danych a koszty wysyłki i dostawy były już podane, to nie możesz w formie wysyłki i dostawy podać kraju. Wysyłka i płatność muszą być dostępne dla wszystkich krajów.

Problem się zaczyna kiedy mamy sklep wielojęzyczny, i chcemy wysyłać produkty poza granice kraju. Ale wtedy i tak musisz policzyć koszty, więc jest Ci niezbędnych więcej danych do wyliczenia konkretnego kosztu wysyłki produktu do innego kraju, więc musisz wymagać podania kraju od klienta. Choć i to jest do ominięcia :)

Gall Anonim
22-11-2015, 13:17
Kolega zapytał o VM
Wiem :) i dostał radę szczegółową :lol: skondensowaną :lol:

etitek
22-11-2015, 13:24
Gall Anonim a czy ten HikaShop ma tłumaczenie i wszytko podstawowe dodatki za darmo czy trzeba inwestować w niego dużo ? Jak mi się nie uda ogarnąć virtuemarta to będę szukał alternatywy bo podjąłem się budowy sklepu klientowi i chyba mnie to lekko przerasta.

noras
22-11-2015, 13:28
@elitek nie masz doświadczenia :) A VM nie jest prostym komponentem szczególnie dla początkującego, ale funkcjonalnym jak się go dobrze pozna - pytaj, każdy się kiedyś uczył.

etitek
22-11-2015, 13:42
Kilka stron już zbudowałem ale vm to mnie rozwala. VM nie jest do końca pozbawiony sensu ale nie które momenty konfiguracji rozwalają człowieka i mocno zniechęcają. Dodatkowo nie ma za dużo dodatków i modułów do niego.

Zdecydowałem się na vm ze względu na joomla bo jestem już z nią związany kilka lat do tego podoba mi się podejście ludzi jak nad nią mocno pracują i cały czas się rozwija. Miałem ponad rok temu na nią włamanie ale od tego czasu sporo się nauczyłem i też miałem sporo podstawowych błędów wcześniej. Jak dla mnie powinien powstać zespół który by pracował nad wsparciem dla systemów sklepowych i ktoś mógłby zrobić listę dodatków polecanych i sprawdzonych. Dzięki temu więcej ludzi by się mogło przesiąść. Miałem zrobić sklep na zencart ale wyszstko co przeglądnąłem nie jest respansywne a google zaczyna na to zwracać uwagę.

Gall Anonim
22-11-2015, 13:47
a czy ten HikaShop ma tłumaczenie i wszytko podstawowe dodatki za darmo
A ten HikaShop ma tłumaczenie i jest sobie tutaj http://www.hikashop.com/ - więc zainstaluj darmową wersję i sprawdź bo szczerze mówiąc za cholerę nie wiem co ma za darmo a co jest dopiero w wersji komercyjnej i której - sam używam od lat wersji biznes więc pamięć o wersji free mi się zatarła :-)
Tutaj masz przykład sklepu opartego na hika - jest na ukończeniu ale już można sobie poklikać - zakupy dostępne w wersji z rejestracją i bez więc spokojnie możesz powalczyć - naturalnie to tylko testy - płatności polskie w trybie testowym (paypal'a nie używaj bo ci z konta ściągnie :-)
http://colagen.demo6.pl/

noras
22-11-2015, 13:57
@elitek, popieram pomysł powstania zespołu dla systemów sklepowych dla J!. Tylko kto to będzie robił za darmo? :)

etitek
22-11-2015, 14:06
Tak wiem ale myślę że jest to temat do ogarnięcia. Na pewno znajdą się chętni do pracy a jak się uda coś stworzyć sensownego to można to sprzedawać np po 30 zł. Wierz mi ze znajdzie sie na tylu chętnych że praca się opłaci. J jak byłbym biegły w programowaniu sam bym wam pomógł ale w te klocki jestem laikiem.

Gall Anonim
22-11-2015, 14:08
Tylko kto to będzie robił za darmo?
Głupole którzy będą opluwani przy byle okazji za to że jeszcze czegoś nie zrobili, czegoś nie przetłumaczyli i nie odpowiedzieli oraz w ogóle dlaczego dane rozszerzenie jest komercyjne przecież to skandal żeby trzeba było płacić za elementy do witryny sklepu klienta za którą się bierze pieniądze. :lol:

noras
22-11-2015, 14:25
Zależy od podejścia. Widzisz ja też wolę zapłacić specjaliście za położenie elektryki w mieszkaniu, i się na to godzę mimo że byłbym w stanie sam to zrobić - jakoś bo nieprofesjonalnie. Kiedy zbierze się taka grupa ludzi specjalistów przy tym jeszcze skupiona przy fundacji PCJ, to klientom ciężko jest zrozumieć że jest to praca jak każda inna. E-commerce jest specyficzną branżą bo sklep musi na siebie zarobić, i trzeba ponieść koszty klientom zawsze tak uzmysławiam że to musi kosztować.

Też bym chciał żeby więcej osób się wypowiadało na forum i pomagało, nie tylko w e-commerce. Niestety na forum jest tych osób o wiele za mało względem potrzeb. Ale chwała im za to że w ogóle są :)

@Gall no nie chciałem aż w ten sposób tego pisać :D

etitek
22-11-2015, 16:13
Gall Anonim gdzie wprowadza się HikaShop 23% vat chyba jednak przesiądę sie na ten produkt bo dużo praktyczniejszy jest. Jeszcze po testuje ale chyba jednak HikaShop

Gall Anonim
22-11-2015, 17:32
Skoro nie zmieniłeś tego podczas instalacji to: http://www.hikashop.com/support/documentation/37-hikashop-taxation-listing.html#description

etitek
22-11-2015, 18:19
Jakieś dobre rady przy tworzeniu sklepu i dotyczące bezpieczeństwa HikaShop ?
Jak bym wykupił pakiet biznesowy to w skład wchodzą jakiś dodatki płatne czy tylko sam sklep ?

Gall Anonim
22-11-2015, 18:28
Takie - jak zawsze i wszędzie "z głową i aktualizacją na co dzień".

etitek
22-11-2015, 19:24
Mam wrażenie że moduły nie są respansywne dobrze mi się wydaje?

- - - Updated - - -

Są jakiś firmy które wspierają HikaShop jakiś dodatkowymi modułami tak jak na vm? Czy tylko HikaShop robi dodatki i moduły.

Gall Anonim
22-11-2015, 20:39
etitek - źle ci się wydaje - napisałem u mnie jeszcze nie skończone a rwd to ostylowanie
- są takie firmy - nawet DJ media tools obsługuje hika shop - poszukaj

etitek
22-11-2015, 20:47
Wszystko fajnie tylko wszytko w dolarach lub euro.

Gall Anonim
22-11-2015, 21:26
Bo to dolary i euro są walutami domyślnymi ustawionymi przez twórcę - czy ceny na stronie którą ci pokazałem są w dolarach lub euro?

- - - Updated - - -

Masz link do instrukcji obsługi - poszukaj - poklikaj - to nie jest 5 minut