PDA

Zobacz pełną wersję : kopia całości joomli - baza+www



tomek_k
13-03-2007, 15:03
witam!!!
piszę tutaj, więc mam prblem...
otórz próbuje przenieść całą stronkę z serwera publicznego na wewnętrzny firmowy, żeby przetestować ewentualne upgready i takie tam...
zainstalowałem na serwerze nowa joomle 1.08, zrobiłem kopie orginału oraz kopie orginalnej bazy...
podmieniłem wszystkie pliki na localu na te z orginalnej strony, zrobiłem upgreade bazy danych na localu no i co... nic... tzn od strony admina jest ok w niektórych komponentach (np. remository) a w innych nie (Virtue Mart) - brak również sekcji oraz artykułów...

czy jest jakaś możliwość przenoszenia całości bazy +www na inny serwer??
pozdrawiam i z góry dziękuje...

tomek_k

qrdziel
13-03-2007, 15:53
serwer www serwerowi nierowny
sprawdz jeszcze i porownaj phpinfo()

sogo
13-03-2007, 17:54
trzeba było przenieść wszystkie pliki z serwera zewnętrznego na wewnętrzny bez wcześniejszej instalacji nowej joomla.Sprawdź czy wszystkie pliki przeniosłeś i czy niektóre nie mają wartości zerowej. Założyć bazę i wczytać tam kopię. Plik configuration.php odpowiednio zmodyfikować do nowego serwera. No i oczywiście sprawdzić parametry nowego serwera i nowej bazy. PHP5 i Mysql5 jeśli jest na nowym może sprawiać kłopoty.
pozdr.

tomek_k
14-03-2007, 08:33
witam!!
dzięki za odpowiedź...
próbowałem wcześniej już tak zrobić, żeby przenieść pliki i wczytać bazę, ale phpMyAdmin odmawia jej wczytania, bo jest za duża (plik sql ma ok 25 MB, nawiasem mówiąc może ktoś wie jak ją wczytać...), pomyślałem, że zainstaluje nową joomle, dodam te same komponenty i moduły, wczytam nową bazę i podmienie wszystkie pliki oprócz configuration, no ale troche wyszło a trochę nie...
niestety, dostępu do phpini na serwerze dużym raczej mieć nie będę... mysql są takie same, php podobne (czwórki)... moim zdaniem jest to raczej kwestia tego, że źle coś z bazą zrobiłem i z tymi plikami niż raczej z ustawieniem serwrów, ale pewnie się myle... kopie bazy zrobiłem przez ebackup, i przez ten komponent też ją wczytałem... gdyby ktoś miał pomysł jak wczytać dużą bazę danych to proszę o pomoc...
pozdro i dzięki
tomek_k

zwiastun
14-03-2007, 09:26
podziel plik sqla na mniejsze
Druga możliwość to skorzystanie z programiku bigdump - wrzucasz w jakiś katalog, w skrypcie podajesz dane bazy i konta,
Nie zapomnij potem usunąć

tomek_k
15-03-2007, 09:07
wielkie dizęki, panie zwiastun!! :D
wszytsko działa, tylko że odwieczne problemy z kodowaniem, no i np. zalogować się nie mogę, jako użytkownik frontowy...
ale to już chyba kwestia ustawień mysql-a i php-a, chyba...
wcześniej był problem z exportem bazy danych (zatrzymywał się w połowie, plik sql ma 90 MB!!)
w configuration.php pozmieniałem wszystkie informacje i na localu działa, no tylko jakieś problemy właśnie z php, ale to raczej kwestia ustawień i muszę się pobawić nimi... wielkie dzięki za pomoc i za namiar na programik :D

tomek_k

nowicjusz
18-12-2008, 11:52
Witam
Na wstępie zaznaczę, że korzystam z serwera na home.pl gdzie mam zainstalowane kilka stron na joomla 1.5.8 i jedna z nich ma być powielana dla innych z tą samą grafiką i całym układem a więc skopiowałem bazę danych i jest ok następnie skopiowałem wszystkie pliki i katalogi strony i jest ok następnie w piku configuration.php zmieniłem nazwę bazy i hasło nowej bazy i wstępnie hasło do zaplecza i tu wystąpił problem strona działa wierna pierwotnej stronie ale na tych samych hasłach przy zmianie hasła w configuration.php nie mogę się zalogować do panelu.
Gdzie popełniłem błąd i jak stworzyć sobie możliwość przy tego typu akcjach z joomla? Kopia mojej strony z innymi hasłami dostępowymi - Uprzejmie proszę o pomoc

nowicjusz
27-12-2008, 08:23
Witam
Na wstępie zaznaczę, że korzystam z serwera na home.pl gdzie mam zainstalowane kilka stron na joomla 1.5.8 i jedna z nich ma być powielana dla innych z tą samą grafiką i całym układem a więc skopiowałem bazę danych i jest ok następnie skopiowałem wszystkie pliki i katalogi strony i jest ok następnie w piku configuration.php zmieniłem nazwę bazy i hasło nowej bazy i wstępnie hasło do zaplecza i tu wystąpił problem strona działa wierna pierwotnej stronie ale na tych samych hasłach przy zmianie hasła w configuration.php nie mogę się zalogować do panelu.
Gdzie popełniłem błąd i jak stworzyć sobie możliwość przy tego typu akcjach z joomla? Kopia mojej strony z innymi hasłami dostępowymi - Uprzejmie proszę o pomoc
:)Czy ktoś może udzielić pomocy w tej sytuacji??????

zwiastun
27-12-2008, 08:58
Co to znaczy, że zmieniłeś "wstępnie" hasło do zaplecza?

nowicjusz
27-12-2008, 13:41
fakt źle określiłem tzn. kopia strony działa z nową bazą na serwerze ale dostęp do panelu administracyjnego jest możliwy z tylko za pomocą tego samego hasła, które podałem przy instalacji tej pierwszej joomli, którą następnie skopiowałem i właśnie chcę zmienić w tej kopii to hasło do panelu administracyjnego a zmiana w piku configuration.php nic mi nie daje i nie wiem co dalej?
Uprzejmie proszę o pomoc

zwiastun
27-12-2008, 15:14
Rozumiem, żeś nowicjusz, ale to nie powód ani usprawiedliwienie, by stawiać "problemy", które nie są problemami. Nie powód również, by "darować" Co zapoznanie się z podstawami Joomla!
Adresy w mojej stopce.
Nie wiem gdzie znalazłeś w pliku konfiguracyjnym hasło do Joomla!, bo go tam nie ma na pewno!
Gdzie jest - lekturka na temat podstaw.