PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z funkcja translacji URL (przyjazne linki)



leonidas
13-03-2007, 17:45
Witam serdecznie,
Wlasnie probowalem wlaczyc funkcje przyjaznych linkow w Joomla zgodnie z wytyczynymi jakie znalazlem na tym forum, a wiec zmianilem nazwe pliku htacces na .htaccess , uruchomilem na serwerze mod rewrite, uruchomilem w panelu administratora translacje URL i niesttey nie dziala wyskauje mi przetlumaczony prawidlowo w sciezce adresu adres strony ,jednak zamiast ukazania sie strony wyskakuje blad 404 i nie wiem dlaczego? zastosowalem sie do waszych rad z forum ale u mnie jakos nie chce dzialac. Mam tez pytanie czy na serwerze aktywowac funkcje obslugi pliku htacces ? czy nie?
Prosze serdecznie o pomoc i wskazanie co zle robie z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam

MS_MadMan
13-03-2007, 23:37
Ja miałem podobny problem gdy w nazwie pliku htaccess'owego nie dałem kropki na początku skutkiem czego reguły z htaccess'a nie były brane pod uwage.. podejrzewam więc że musisz włączyc tą "funkcje obslugi pliku htacces"(o ile taka istenieje)

dadi
15-03-2007, 10:57
Serwer to apache? Z tego co mi wiadomo, tylko apache obsluguje ta funkcje.
pzdr

leonidas
15-03-2007, 22:31
Witam,

poradzilem sobie juz z tym problemem po wielu probach i glowkowaniu, co najlepsze ze okazalo sie to bardzo proste do zrobienia, jednak wg. mnie troche niektorzy nie do konca jasno tlumaczyli jak dokonac zmiany pliku htacces.txt wiec aby pomoc innym na przyszlosc majacym podobny problem napisze cos co wg mnie jest istotne przy zmianie tego pliku a mianowcie:

oprocz zmiany samej nazwy z htacces na .htacces, trzeba utworzyc plik ktory juz nie bedzie zawieral rozszerzenia txt, czego mozemy dokonac w przypadku korzystania z klienta ftp - windows commander po zaznaczeniu pliku i nacisnieciu w dolnym menu buttona - "ZmPrzes" lub po nacisnieciu F6, wtedy po wpisaniu nowej nazwy .htacces usuwamy rozszerzenie txt i wciskamy enter i zrobione - moze dla wielu z was to co pisze to banal, jednak na pewno sa tacy ktorzy moga potrzebowac tak prostej instrukcji

pozdrawiam

Chris von Luke
30-12-2007, 19:19
Wielkie dzięki leonidas.
Ja dopiero zinstalowałem joomle, narazie na dysku i właśnie z tego wynikał mój problem.
W końcu ktoś inteligennty napisał, że do zmiany nazwy tego pliku trzeba commandera, bo windowsowski explorator oczywiście niezgodzi się na takie coś, a po drugie to i tak skorzystałem z innego, prostszego sposobu...

Otórz zrobiłem tak jak to wyjaśnił zguben w tym poście:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=9151&highlight=.htaccess

taki sposób jest prostszy i nie trzeba zmieniać nazwy pliku.