PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z instalacją Joomla PE



gal01
10-02-2006, 02:10
Witam

Zainstalowałem Joomla PE, niby wszystko poszło dobrze. Niestety mam problemy. Na przykład przy próbie wejścia do PonyGallery dostaję na środku taki komunikat:

Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_ponygallery/language/polish.php on line 44

Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_ponygallery/language/polish.php on line 165

Notice: Undefined variable: func in /home/www/joomla/components/com_ponygallery/ponygallery.php on line 321

przy wejściu na forum:
Warning: in_array(): Wrong datatype for second argument in /home/www/joomla/components/com_joomlaboard/listcat.php on line 56


AkoBook:

Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_akobook/languages/polish.php on line 96

Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_akobook/languages/polish.php on line 108

Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_akobook/languages/polish.php on line 109

Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_akobook/languages/polish.php on line 110

Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_akobook/languages/polish.php on line 111

Notice: Undefined variable: action in /home/www/joomla/components/com_akobook/languages/polish.php on line 136

Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_akobook/languages/polish.php on line 192

Notice: Undefined variable: func in /home/www/joomla/components/com_akobook/akobook.php on line 143

josDirectory:

Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_josdirectory/language/polish.php on line 276

Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_josdirectory/language/polish.php on line 277

Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_josdirectory/language/polish.php on line 360

Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_josdirectory/language/polish.php on line 361

Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_josdirectory/language/polish.php on line 467

Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_josdirectory/language/polish.php on line 468

Notice: Undefined variable: func in /home/www/joomla/components/com_josdirectory/josdirectory.php on line 220


Tak samo jest w panelu administracyjnym. Dużo komunikatów w tym stylu, najwiecej dotyczących akocomment.

Co to jest? Gdzie szukać błędu? Z mambo nie miałem takich problemów, tam mi wszystko działało ok.

Pozdrowienia
Tomek

zwiastun
10-02-2006, 03:17
poprzeglądaj pliki o któych mowa w komunikatach, odszukaj powtarzające się stałe językowe i zostaw z dwóch tylko jedną

stone
10-02-2006, 07:42
Podaj jeszcze jak masz konfiguracje serwera.

Z tego co widze jest to wynikiem ustawiena raportowania błedów na zbyt niskim poziomie, błędy te nie mają znaczenia funkcjonalnego. Zgłoś adminowi konta aby zwiększył poziom raprtowania błędów i będzie ok

gal01
10-02-2006, 10:29
Przestawienie na php na raportowanie "fatal run-time errors" częściowo pomogło. Pojawia się tylko jeden błąd przy próbie wejścia na forum JB pokazuje się:
Warning: in_array(): Wrong datatype for second argument in /home/www/joomla/components/com_joomlaboard/listcat.php on line 56

A jeśli chodzi o błędy, to chyba wyłączenie raportowania błędów nie załatwia sprawy. W innych cms, które sobie testowo instalowałem, nie miałem tego typu problemów. Coś chyba jest nie tak w kodzie.

Pozdrowienia
Tomek

stone
10-02-2006, 10:59
Co do pozostałego błedu założ jakies forum i zobacz czy bedzie sie nadal wyswietlał.
Co do poprzednich błędów to powód jest taki jak Zwiastun podał, i zauważ ze dotycza one dodatków a nie samego Joomla.

gal01
10-02-2006, 14:36
Po dodaniu kategorii fora nie pokazuje się już komunikat

Dzięki

gal01
12-02-2006, 02:29
Chciałem przetestować JoomlaPE z phpbb2. instalacja przebiegła pomyślnie.
Niestety po uruchomieniu strony okazało się, że lewe menu pokazuje się do logowania. W środku strony jest pusto. Jak włączyłem wszystkie komunikaty błędów to w miejscu, gdzie powinno być logowanie w menu pokazuje się taki komunikat:

Parse error: parse error, unexpected '}' in /home/www/joomlape/modules/mod_phpbb_login.php on line 90

Jak zlikwidowałem ten "}" w tym pliku to poszło dalej.

Nie jest to koniec problemów. Przy próbie wejścia do administracji forum pokazuje się pusta strona. Przy włączonych komunikatach dostaje cos takiego:

Parse error: parse error, unexpected $ in /home/www/joomlape/administrator/components/com_forum/admin.forum.php on line 596

Gdzie tkwi problem?

stone
12-02-2006, 07:14
Jaka masz konfigurację serwera?
W jakiej konfiguracji instalowałeś JoomlapE?

gal01
12-02-2006, 11:59
Jaka masz konfigurację serwera?
W jakiej konfiguracji instalowałeś JoomlapE?
Serwer ma konfigurację taką jak joomla wymaga.
JoomlaPE rozpakowana instalatorem z phpbb2 i skopiowana na serwer, wszystkie katalogi które powinny mieć prawa zapisu, mają takie prawa.

Coś więcej podać?

stone
12-02-2006, 12:35
hmm, nie jestem pewien co mogło to spoowodwać, przeinstalowałem u siebie z ostatniej paczki i wszytsko dziala, jeszcze potestuje i dam znac gdy zw tej chwili nic wiecej nie przychodzi mi do głowy:(

gal01
18-02-2006, 22:48
hmm, nie jestem pewien co mogło to spoowodwać, przeinstalowałem u siebie z ostatniej paczki i wszytsko dziala, jeszcze potestuje i dam znac gdy zw tej chwili nic wiecej nie przychodzi mi do głowy:(
I coś się udało wymyślić?

stone
18-02-2006, 23:14
Niestety nie, ale paczka została zaktualizwana o SMF, zabacz, moze z nim pojdzie lepiej

gal01
22-02-2006, 12:22
Niestety nie, ale paczka została zaktualizwana o SMF, zabacz, moze z nim pojdzie lepiej
Niestety przy instalacji dostaję komunikat:


SQL=You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'CURRENT_TIMESTAMP on update CURRENT_TIMESTAMP,
`ID_MEMBER` m:
- - - - - - - - - -
CREATE TABLE `smf_log_online` (
`session` varchar(32) NOT NULL default '',
`logTime` timestamp NOT NULL default CURRENT_TIMESTAMP on update CURRENT_TIMESTAMP,
`ID_MEMBER` mediumint(8) unsigned NOT NULL default '0',
`ip` int(10) unsigned NOT NULL default '0',
`url` text NOT NULL,
PRIMARY KEY (`session`),
KEY `logTime` (`logTime`),
KEY `ID_MEMBER` (`ID_MEMBER`)
) TYPE=MyISAM
= = = = = = = = = =
Pozdrowienia
Tomek

stone
22-02-2006, 12:36
Niestety taki blad moze byc spowodowany wersja albo mysql albo phpadmina, gdyz po prostu plik sql jest zel interpretowany.
Czy mógłyś podac jaka masz wersje mysqla i phpadmina?
A ja postaram sie przegladac plik sql'a dla smf i moze znajde cos co moze byc przyczyna tego bledu

gal01
22-02-2006, 12:49
PHP 4.3.7
mysql 4.0.20

viper
22-02-2006, 16:59
Jeżeli za dużo nie pozmieniałeś w slq SMF to wymagania do php i sql u gal01 są spełnione. niżej podaje wymagania minimalne i rekomendowane do SMF może się przyda.


Your server must meet a few requirements to be able to run SMF. If you unsure as to whether your webserver meets these, please try the installer - it should detect any problems.
* Any webserver that properly supports PHP, such as Apache or Internet Information Services (IIS).
* PHP 4.1.0 or higher. The following directives are required to be set correctly in php.ini:
o the engine directive must be On.
o the magic_quotes_sybase directive must be set to Off.
o the session.save_path directive must be set to a valid directory.
o the file_uploads directive must be On.
o the upload_tmp_dir must be set to a valid directory.
* MySQL 3.23.28 or higher.
* at least 512 kilobytes of storage space in the database, although more is highly recommended.
* about two and a half megabytes of storage space on the web server, although more is recommended.

Recommendations for best performance:

* Linux or another Unix based operating system.
* the GNU Aspell and its dictionaries for spell checking support.
* Apache with AcceptPathInfo set to On (Apache 2 and later only) for queryless URL support.
* PHP 4.3.0 or higher, with the following set in php.ini:
o the max_input_time directive is set to a value of at least 30.
o the post_max_size and upload_max_filesize directives are set to the size of the largest attachments you wish to be able to upload.
o the session.use_trans_sid directive set to Off.
o the memory_limit directive is set to at least 8M.
o the max_execution_time directive is set to at least 15.
o the register_globals directive is set to Off.
* MySQL 4.0.15 or higher with query caching enabled.
* GD Graphics Library 2.0 or higher.

If your server does not meet these requirements, SMF may not work properly.

stone
22-02-2006, 22:25
Błąd został znaleziony i poprawiony. Paczka zaktualizowana. Można instalować:)