PDA

Zobacz pełną wersję : Znowu uprawnienia



litk
03-12-2015, 15:07
Wiem że to powszechny problem, ale po godzinie googlowania nie znalazłem rozwiązania, chodzi o to że nie mogę niczego w joomla zainstalować bo wywala:

JFolder::create: Could not create folder.Path:
Extension Install: Failed to create folder:
W zakładce Folder permissions na zapleczu mam wszystkie katalogi jako Unwritable. Nadawanie 777 dla nich wszystkich to chyba nie jest dobry pomysł więc co robić?

Joomla wgrywana przez ftp, wszystkie katalogi mają uprawnienia 755 a pliki 644.

Gall Anonim
03-12-2015, 19:37
Joomla wgrywana przez ftp, wszystkie katalogi mają uprawnienia 755 a pliki 644.
Dokładnie tak - próbowałeś zmieniać na takie?
Pytanie - zmieniło się nagle - czy to jest opcja zaraz po instalacji Joomla
Czy to jest efekt instalacji czego innego - pytanie - czego?

litk
03-12-2015, 19:51
Nie rozumiem, przecież napisałem że wszystkie wgrane katalogi mają uprawnienia 755 a pliki 644 więc co mam zmieniać?

Dopowiem jeszcze że właściciel:grupa jest w postaci jakichś śmiesznych cyferek, więc nie wiem jakie są nazwy ownershipu, gdzieś czytałem że powinno być coś w stylu root:www-data? Przez ftp wgrywałem za pomocą konta głównego z hostingu.

Gall Anonim
03-12-2015, 19:53
Fakt - nie doczytałem ale...
Pytanie - zmieniło się nagle - czy to jest opcja zaraz po instalacji Joomla
Nazwa hostingodawcy?

litk
03-12-2015, 19:57
Hosting ovh.

Gall Anonim
03-12-2015, 20:06
No dobra
Dalej
Świeża instalacja?
Nagły przypadek na chodzącej wcześniej witrynie?
Odtworzenie kopii zapasowej?
- czemu zawsze trzeba prowadzić przesłuchanie jak w JSI (Joomla Scene Investigation) :-)

litk
03-12-2015, 20:07
Świerza instalacja w podkatalogu public_html. W katalogu głównym wgrana jest strona na drupalu, uprawnienia i ownership jest taki sam.

Gall Anonim
03-12-2015, 21:29
Szczerze mówiąc nie znam zbyt dobrze OVH - kilka razy coś tam robiłem ale obecnie z tego co wiem są w trakcie całkiem niezłych zmian - musisz pogadać z kimś bardziej obeznanym lub z ich pomocą techniczną - rozkład jak dla mnie obecnie mają tak zagmatwany że nie mogłem na szybko ustawić wszystkiego sam przy przekierowaniu na subkatalog.
Aczkolwiek trafiłem na bardzo fajnego człowieka z pomocy technicznej który wykazał się tak cierpliwością jak i znajomością tematu.
Osobiście stawiam na to że z jakiegoś powodu są rozdzielone prawa ftp od praw www - ale czemu - nie wiem.
Pzdr