PDA

Zobacz pełną wersję : Helix3 problemy z kolorami



qrdziel
03-12-2015, 17:15
witam.
zaczynam zabawę z frameworkiem i mam kilka pytań
Zainstalowałem czystą joomlę 3.4.5 i template Helix3 oraz komponent SP Page Builder free
1. jak zmienić kolor tła artykułów?
wchodzę w ustawienia templatki - tam mam opcję presets (presets style) i zmieniam Backround color na yellow (#ffaa11) daję save i bez zmian


2. gdzie zmienić stosowany zestaw kolorów?
są trzy zestawy kolorów - presets - gdzie ustawić aby templatka stosowała np. preset2 lub preset3?


3. gdzie zmienić kolory buttonów
gdy zainstalowałem quick start helix3 to tam w artykułach Button o typie primary ma kolor tła czarny, gdy instaluję wszystko oddzielnie to u mnie ten sam button ma kolor niebieski

Gall Anonim
03-12-2015, 19:29
Dość szeroki zakres tematyki.
Page Builder pozwala ma dodanie własnego tła tak dla kontenerów jak i widget'ów.
Szablon bazowy Helix'a III również pozwala na konfigurację tła dla kontenerów.
Jest jeszcze opcja pliku nadpisania custom.css
No i własnego kodu wpisanego w szablon który jest nadrzędny nad custom.css
Więc możliwości jest naprawdę sporo :-)

qrdziel
03-12-2015, 19:45
Ok.
To wszystko ta ja wiem. Wiem, że w różnych miejscach można zmieniać style.
Ale jeśli zainstalowałem czystą joomlę i tylko templatkę Helix3 to powinny działać mechanizmy zaimplementowane w te rozwiązania.
Czy ktoś wie w którym miejscu zmienić kolor tła???
Mi się wydawało, że to w ustawieniach templatki w opcji Presets - ale nic nie dają tam zmiany wprowadzane.

Może jeszcze jakiś cache, albo coś?? - inne zmiany zachodzą - np Logo. Zmiany są na bierząca - dlaczego koloru nie mogę zmienić??

Gall Anonim
03-12-2015, 19:52
Mi się wydawało, że to w ustawieniach templatki w opcji Presets - ale nic nie dają tam zmiany wprowadzane.
Faktycznie tak jest jak napisałeś - rozmawiałem z osobą od JS na ten temat i ......... chyba ten temat nie działa jednak tak jakby to się intuicyjnie wydawało - dlatego jak ostatnio zmieniałem te parametry skorzystałem ze zrobienia kopii całości i nadpisania pliku odpowiedzialnego za wskazany zakres kolorów poprzez - zamień wszystkie przy edytowaniu :-) => przykład => oznaczam preset 1 i nadpisuję plik: templates/Nazwa_Twojej_Kopii/css/presets/preset1.css

qrdziel
03-12-2015, 20:55
:( to szkoda :(

ps znalazłem rozwiązanie na kolor buttona
edytuj plik
/css/presets/preset1.css
i tam w linii 26 trzeba zmienić :

.btn-primary,
.sppb-btn-primary {
border-color: #ffaa11;
background-color: #000000;
}
i bedzie czrne tło w buttonie primary

Gall Anonim
03-12-2015, 21:08
@qrdziel - przecież zamieniasz dokładnie w tym samym miejscu które wskazałem tyle że ja zmieniałem całość na szybko a resztę korygowałem przez wpisywanie własnego kodu w konfiguracji szablonu :-)
Zrobienie tego na kopii własnej jest o tyle fajniejsze że jak ci klient zaktualizuje szablon z rozpędu to nie będzie bólu zębów :-)

qrdziel
03-12-2015, 22:10
dzięki za pomoc
trochę nie zrozumiałem
szkoda, że nie działa to z opcji templatki