PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ustawianiem niektórych modułów na pozycjach w szablonie



czarnyblack
05-12-2015, 10:13
Witam.

Mam pytanie co do ustawiania konkretnych modułów w szablonie. Sprawdzam sobie pozycje wpisując w pasek adresu http://medical1.cba.pl/index.php?tp=1 Chcąc np. umieścić moduł (slider) na samym górze strony, wyświetla mi tylko jego nazwę. Dlaczego, niektóre moduły nie zostają wyświetlone w konkretnych miejscach? Czy to zależy od ich wielkości? Strona jest w budowie i chciałbym skończyć ją w ten weekend. Ewentualnie może ma ktoś do polecenia jakiś moduł, który byłby odpowiedni do tego typu zadania. Aczkolwiek chciałbym wiedzieć na przyszłość, dlaczego nie wszystkie pozycje są dozwolone dla modułów.

czarnyblack
12-12-2015, 06:02
No dobra to może inaczej. Czy wypozycjonowanie i rozmiar konkretnej pozycji ustalamy w css? Na mojej stronce są dwie pozycje na środku witryny i chciałbym jednej pozycji się pozbyć, gdyż nie mogę wyświetlić modułu na całej szerokości strony, bo muszę go przypisać tylko do pozycji, która jest za wąska. Druga sprawa, czy joomla! 2.5 posiada wbudowaną sondę? Widzę, że jest tam plugin 'vote' ale modułu niestety nie znalazłem.

tutaj stronka www.arte-it.pl/www1

zwiastun
12-12-2015, 10:04
2. W Joomla 2.5 nie ma sondy. Dodatek obsługuje ocenianie artykułów.
1. Pytanie jest niejasne. Strona z rozmieszczeniem modułów pokazuje, w których miejscach masz pozycje przeznaczone na moduły. To, jak się one wyświetlają, ile zajmują miejsca, zależy od ich zawartości i od formatowania w CSS.

czarnyblack
12-12-2015, 16:21
Mówisz o tym, że moduły są opisane w css, czy pozycje? Jak modyfikowałem np. moduł galerii w pliku css, tak żeby był szerszy, to nie mogłem zrobić go szerszym, niż była dana pozycja. Tak więc chodzi mi o to, gdzie się ustala wartość danej pozycji? Artykuły są wyświetlane ok, chciałbym żeby moduł galerii był wyświetlany również na taką samą szerokość.