PDA

Zobacz pełną wersję : Blokowanie modułu - brak możliwości zapisania zmian



whitecrow
07-12-2015, 11:37
Witam, mam następujący problem z Joomla.
Mam moduł zawierający kod html który chcę zmienić. Dokonuje edycji, klikam "zapisz" i jestem wyrzucany z edytora do strony głównej menu "Moduły", natomiast przy tym konkretnym module który chciałem znienić pojawia się ikona "kłódki".
Zaznaczam wszystkie moduły, klikam w menu w przycisk "odblokuj", pojawia się informacja że odlokowano x modułów. Kłódka znika, znowu próbuję edycji i ta sama historia.
Nawet gdy nie edytuję modułu, a jedynie go otwieram i potem zamykam, nie wprowadzając żadnych zmian to taka operacja równiez powoduje blokowanie modułu.
Odblokowywanie w konfiguracji globalnej też nie pomaga.
Czyściłem już dane przeglądarki (Firefox), zmieniałem ja na Chrome, IE, niestety nie pomogło.
Jeżeli ktoś mógłby podać jakieś wskazówki to będę bardzo wdzieczny.

sasiad
08-12-2015, 12:06
Spróbuj z innym edytorem. (możesz przełączyć przy samym oknie lub zmienić globalnie w konfiguracji)

whitecrow
08-12-2015, 13:06
Problem jest chyba głębszy. Sprawdziłem i nie mogę zapisywać zmian w konfiguracji globalnej. Przyciski typu "Zapisz" nie są szare, niekatywne ale nie działają. klikam zapisz i nic się nie dzieje. Przeniosłem witrynę na swoj pc (wamp) i tutaj wszystko działa. Pozmieniałem co chciałem, przeniosłem na serwer w Internecie i znowu lipa.

sasiad
08-12-2015, 13:14
A parametry serwera (PHP, MySql) spełniają wymaga Joomla 3 ?

mjmartino
08-12-2015, 22:10
1. sprawdź uprawnienia do katalogów
2. jeśli przesyłałeś pliki przez bezpośrednio przez ftp to mogły wystapić błędy. (użyj do tego celu akeeba backup lub spakuj do zip i rozpakuj na serwerze)

komodore
08-12-2015, 22:48
Nie napisałeś jaki serwer i jakie ma parametry.
W AZ pomaga ustawienie w pliku .user.ini w głównym folderze domeny

eaccelerator = 0

whitecrow
09-12-2015, 09:30
Hosting wykupiłem w AZ.pl
Aktualnie korzystam z PHP w wersji 5.3.28 (wiem że jest stara, ale gdy w cpanelu przełączyłem się na 5.4 witryna zaczęła sypać błędami), a MySQL w wersji 5.1.59-rel13.0-log
Zainstalowałem pakiet Admin Tools i dałem Fix permission, to też nie pomogło.
Plik .user.ini zawiera jedna linię:
"magic_quotes_gpc = 0"
Dodanie linii:
"eaccelerator = 0" nie pomogło.
Spróbuję postawić witrynę od początku za pomocą Softaculous przez cpanel, potem wrzucę dodatki, podniosę PHP do 5.4. Jeżeli będzie działać przeniosę bazę i może będzie OK