PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wrzuceniem strony na serwer



Piotrek50501
09-12-2015, 09:15
Witam
Jestem nowy na forum więc licze na wyrozumiałość. Mam problem, zrobiłe stronę w Joomli i wszystko pięknie działało na serwerze lokalnym ale gdy wrzuciłem ją na serwer ftp mam problem, wyskakuje mi taki komunikat: Your host needs to use PHP 5.3.10 or higher to run this version of Joomla!. Czytałem na różnych forach. Zmieniłem nazwe pliku z htaccess.txt na .htaccess i nic.
Dodałem również plik o nazwie .ovhconfig a w nim takie dane:
app.engine=php
app.engine.version=5.4
http.firewall=none
environment=production

I też to nie pomogło. Co dalej powinienem sprawdzać aby zadziałało? Do zrobienia kopii użyłem akeeba i do wgrania kickstart

wini74
09-12-2015, 12:06
jaki serwer? bo błąd informuje o PHP, może serwer nie obsługuje PHP 5.3.10
a jak przenosisz?

Piotrek50501
09-12-2015, 18:57
Korzystam z serwera na stronie linuxpl.com. Konto dostałem od wuja i on je opłaca, przez spory czas miał tam swoją stronę. Zrobiłem kopię za pomocą dodatku do joomli akeeba i wgrałem na serwer za pomocą dodatku kickstart. Może złą metodą wgrywam na serwer?

wini74
09-12-2015, 20:02
na tym serwerze powinno spokojnie działać
a lokalnie na czym działasz? jeżeli nie masz proponuje JAMP

Piotrek50501
09-12-2015, 21:13
Lokalnie działam na Wamp serwerze i wszystko śmiga. Nie wiem już nie mam na to siły. A do tego pliku .htacces trzeba coś dodawać jeszcze?

wini74
10-12-2015, 17:17
moja propozycja to zgraj na JAMP (http://jamp.joomla.pl/pobierz-trial)

zwiastun
10-12-2015, 18:46
Rozmawiac z hostingiem. Wpis w .htaccess może być niedozwolony przez administratora albo musi być inny. Ewidentnie powodem jest starsza wersja php.

Gall Anonim
10-12-2015, 19:58
Your host needs to use PHP 5.3.10 or higher to run this version of Joomla!.
Na linuxpl.com ustawia się wersje php dla każdego katalogu oddzielnie poprzez konfigurację w panelu hostingu/usługi
- po zalogowaniu się masz wykaz domen
=> klikasz na tę która cię interesuje (o ile masz więcej niż jedną)
=> na dole po prawej strnie masz opcje zaawansowane
=> PHP - zaawansowane ustawienia => kliksz i wchodzisz => Zaawansowane ustawienia PHP

poniżej masz:
Ustawienia i resetowanie ustawień
> Ustawienia < - wejdź tutaj
w drugim wierszu od góry masz:

Zmiana wersji PHP
Kliknij na domenę aby zmienić wersje PHP ( Dostępne wersje: php4, php5.2, php5.3, php5.4, php5.6 , php5.6, php7.0):
- Prawdopodonie właśnie w tym miejscu masz ustawioną zaniską wersję PHP
UWAGA: Usuń pliki/wpisy dotyczące OVH
Pzdr
P.S. Linuxpl.com to super hosting - trzeba było zadzonić do obsługi technicznej - pomogli by :-)