PDA

Zobacz pełną wersję : Gantry 5 stopka



c3ltis
10-12-2015, 14:32
Witam.
Czy ktoś mógłby mnie nakierować jak w joomla 3.4.5 z gantry 5 zrobić stopkę jak np tu sklepwa.pl (http://www.sklepwa.pl). Chciałbym żeby znalazł się w niej spis tematów i zwyczajowa stopka. O ile zwyczajową stopke można dodać przez Particles custom html tak listy dokumentów w żaden sposób. Od tygodnia siędze czytam i nie mogę znaleść rozwiązania. Będę wdzięczny za pomoc.

c3ltis
11-12-2015, 09:52
Nie wiem czy dobre ale u mnie działa podaje gdyby ktoś potrzebował.

Tworzymy kategorie dla artykułu a następnie artykuł np test stopki. Kategorię przypisujemy do menu ale nie publikujemy aby nie było widać. Następnie wchodzimy w menu nasza ketegoria edyzja i z pola łącze kopujemy link wyglądać będzie np tak

index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=8

z przodu dodajemy adres www link będzie wyglądał tak

www.test.com.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=8 (http://www.test.com.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=8) .

Teraz druga część wchodzimy w Komponenty>Gantry 5 Themes> Configure ( naszej stronki) > Wybieramy nasz wygląd (standardowo to Hydrogen - Home) > Layout

W sekcji Footer dodajemy custom html Wklejamy ten kod



<h2 class="g-title">Sample Sitemap ( dowolna nazwa nie wyświeta się )</h2>
<div class="g-grid">
<div class="g-block">
<ul class="nomarginall noliststyle">
<li><a href="#">www.test.com.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=8</a></li> <---------- wklejamy nasz link
<li><a href="#">link 2</a></li>
<li><a href="#">link 3</a></li>
<li><a href="#">link 4</a></li>
<li><a href="#">link 5</a></li>
</ul>
</div>
<div class="g-block"> <---------- Kolejny wiersz
<ul class="nomarginall noliststyle">
<li><a href="#">link 6</a></li>
<li><a href="#">link 7</a></li>
<li><a href="#">link 8</a></li>
<li><a href="#">link 9</a></li>
<li><a href="#">link 10</a></li>
</ul>
</div>
</div>



Powinno działać mam nadzieje że pomogłem.