PDA

Zobacz pełną wersję : register_globals na hostingu 1000gp



big_krzysiek
13-03-2007, 23:34
Witam!

Od jakiegoś czasu mam stronkę na serwerze 1000gp (ovh) postawioną na joomli 1.0.11.
Zmienną register_globals wyłączylem w pliku .htaccess przez wpisanie wiersza:
SetEnv REGISTER_GLOBALS 0
zgodnie z zaleceniami.

Wszystko działało jak należy, do dnia dzisiejszego, kiedy w panelu administratora pojawił się standardowy komunikat: że zmienna register_globals ustawiona jest na on , zamiast na off i ze względów bezpieczeństwa zaleca się ..... itd.

Po rozmowie telefonicznej z administratorem serwera, dowiedzialem się, że nie byly przeprowadzane żadne zmiany konfiguracyjne, a podmiana pliki .htaccess na nowy nie pomogła.

Czy ktoś z państwa wie może co jest tego przyczyną?
Jeśli tak to proszę o pomoc...

stone
15-03-2007, 20:46
jezeli było ok, i nagle coś się zespsuło to najczęściej jest to wina jednak serwera. Być może tak jest i w tym przypadku. Możesz zapytać na jokris.info, tam mają więcej doświadczenia z tym hostingiem

mariuszole
17-03-2007, 09:34
Sprawdz czy na pewno plik .htaccess jest w katalogu. Ja też tak miałem wrzuciłem plik na serwer wszystko działało dobrze a potem nagle zniknął (po kilku minutach) plik wrzuciłem na serwer od nowa i działa :)

big_krzysiek
17-03-2007, 21:03
Niby wszystko wróciło do normy.... ale dalej nurtuje mnie to czy administrator grzebał przy serwerze, czy ktoś próbował dobrac się do strony.......