PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd po Aktualizacji Virtuemart 3.0.12 ("1054 Unknown column")



automateks
20-12-2015, 13:36
Po aktualizacji VIRTUEMART z wersji 2.6 do 3.0.12 nie mogę wejść w ustawienia.:



[*=1]Virtuemart -> Zamówienia
[*=1]Virtuemart -> Sklep


Gdy wejdę w te opcje pojawia się komunikat.:

Nieznany błąd

1054 Unknown column 'u.customer_note' in 'field list' SQL=SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS o.*, CONCAT_WS(' ',u.company,u.first_name,u.middle_name,u.last_name ) AS order_name ,u.email as order_email, pm.payment_name AS payment_method, u.company AS company, u.city AS city, u.zip AS zip, u.phone_1 AS phone, st.address_type AS st_type, st.company AS st_company, st.city AS st_city, st.zip AS st_zip, u.customer_note AS customer_note FROM fxwvh_virtuemart_orders as o LEFT JOIN fxwvh_virtuemart_order_userinfos as u ON u.virtuemart_order_id = o.virtuemart_order_id AND u.address_type="BT" LEFT JOIN fxwvh_virtuemart_order_userinfos as st ON st.virtuemart_order_id = o.virtuemart_order_id AND st.address_type="ST" LEFT JOIN fxwvh_virtuemart_paymentmethods_pl_pl as pm ON o.virtuemart_paymentmethod_id = pm.virtuemart_paymentmethod_id WHERE ( o.virtuemart_vendor_id = "1" ) ORDER BY created_on DESC LIMIT 0, 20

Inne opcje w komponencie Virtuemart działają poprawnie.

Proszę pomóżcie.

mail zamowienia.automatyka@gmail.com

noras
23-12-2015, 16:52
Cześć, a wykonałeś aktualizację instalując update każdy po kolei? W jaki sposób dokładnie przeprowadziłeś aktualizację?

Jaką masz wersję Joomla?

automateks
24-12-2015, 17:01
Gdy miałem system Joomle 2.5.6 uaktualniłem sklep Virtuemart z 2.6 do 3.0.12


Po tym aktualizowałem Joomla 2.6 do 3.4.5


Po zaktualizowania Joomla zauważyłem, że nie mogę wejść w ustawienia




Virtuemart -> Zamówienia

Virtuemart -> Sklep


pojawia się błąd opisany powyżej "1054 Unknown column".



Musze dodać że nie sprawdzałem tych ustawień „sklepu, zamowień” przed aktualizacja joomli.



Po tym wszystkim zainstalowałem jeszcze raz Virtuemart 3.0.12 ale niestety problem pozostał.


Obecnie mam zainstalowaną Joomle 3.4.7.

noras
25-12-2015, 00:38
A instalowałeś patche po kolei? Albo przynajmniej te główne? Bo trochę zmian tam jest od VM2.6 do VM3.0.12 :) Masz kopie zapasową oczywiście?

automateks
26-12-2015, 10:52
Tak wszystko aktualizowałem. A kopie nie zrobiłem. Mam jedynie z przed roku a trochę zmian się zrobiło na stronie.

Dlatego chce naprawić ten błąd '1054'

zwiastun
26-12-2015, 11:42
Zainstaluj lokalnie VM. Odszukaj w bazie danych brakująca tabelę. Wykonaj zrzut jej struktury. Popraw przedrostem i utwórz w swojej bazie danych.

automateks
26-12-2015, 12:12
Witam. Jak byś mógł mi wyjaśnić dokładniej jak to zrobić bo aż tak zaawansowany w tym temacie nie jestem.

noras
26-12-2015, 19:44
Zainstaluj lokalnie czystą Joomlę i VM w najnowszych wersjach. Przez PhpMyAdmin sprawdź jak wygląda zainstalowana na czysto baza a Twoja.

Zrób sobie kopie zapasową tego co masz, kopie najlepiej zrobić komponentem Akeba backup.
Widzę że brakuje Ci kilku pól. Tak jak @Zwiastun napisał musiałbyś porównać całą bazę czy są całe tabele.
W Twojej bazie według tego komunikaty brakuje Ci pola w tabeli #__virtuemart_order_userinfos o parametrach:
- Typ danych: Varchar
- Długość: 5000
- Nazwa: customer_note

Spróbuj dodać to pole może tylko jego brakuje. A jak nie czujesz się na siłach to lepiej jak byś to zlecił komuś, bo możesz bałagan narobić.

automateks
27-12-2015, 13:09
Witam. Zrobiłem tak jak napisałeś, faktycznie brakowało pola "customer_note".

Wszystko działa poprawnie problem został rozwiązany.

Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc w rozwiązaniu problemu.