PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla na urządzeniach mobilnych



wezykowski
26-12-2015, 19:04
Czy jest jakiś sposób by zmienić kolejność wyświetlania poszczególnych modułów Joomla na urządzeniach mobilnych? Chciałem menu witryny przesunąć na górę aby wyświetlało się nad treścią strony, ale nie potrafię tego dokonać.

moje
26-12-2015, 22:00
Link do strony mamy sobie wyczarować? Do autora szablonu pisałeś?

wezykowski
26-12-2015, 23:07
Strona, a właściwie prototyp strony (http://bip2.mcmbaluty.nazwa.pl/)

Nie pisałem do autora szablonu.

moje
27-12-2015, 10:28
Wszystko działa jak należy. Przypisałeś moduł menu do pozycji, która jest niżej i na urządzeniach mobilnych nie znajduje się wyżej. Musisz przenieść ten moduł do pozycji, która będzie zmieniała wygląd menu na urządzeniach mobilnych na taki, by menu było u góry.

Zawsze możesz mieć dwa moduły menu, które wyświetlają jedno menu. Jednemu z modułów dodajesz kasę, dzięki której będzie widzialny na komputerach, a drugiemu dodajesz klasę, dzięki której będzie widzialne tylko na urządzeniach mobilnych.

zwiastun
27-12-2015, 10:59
W szablonach klubowych opartych na siatkach elementy strony wyświetlane są w takiej kolejności, w jakiej zostały na stronie umieszczone. Jeśli decydujesz się na umieszczenie przed modułem z głównym menu innych modułów, to sam tworzysz sobie problem trudny do rozwiązania. Nie ma sposobu, by przestawiać kolejność wyświetlanych wierszy zależnie od tego, czy strona jest prezentowana na ekranie urządzenia przenośnego, czy na dużym monitorze. To dlatego, m.in. zaleca się, by projektowanie stron wrażliwych na rozmiar urządzenia wyświetlającego (responsywnych) rozpoczynać od projektu na urządzenie z najmniejszym ekranem (telefon, smartfon) i trzymać się zasady, że najważniejsza jest streść (treść na pierwszym miejscu).
Możesz natomiast w urządzeniach mobilnych ukryć moduły wyświetlane nad menu i treścią główną. To rozsądne posunięci, ale kłóci się ono z zasadami dostępności. Dostępna strona powinna oferować użytkownikom tę samą zawartość na różnych urządzeniach.
Zrezygnuj z tych modułów nad treścią główną i menu (przenieś je na dół albo na prawą stronę.

Przykłady rozwiązań masz na http://demo.dostepny.joomla.pl

wezykowski
27-12-2015, 23:31
Niby teoretycznie tak. Macie rację.

Chciałbym jednak to załatwić niejako systemowo.

Strona wykorzystuje szablon PCJ-WCAG 1.0.1 i EF4 Framework 4.6. Ja chciałbym przenieść pozycję left-column nad pozycję component dla średniego, małego i bardzo małego ekranu, ale nie wiem jak tego dokonać? W opcji Dopasuj do swoich potrzeb responsywny układ strony można jedynie ukryć pozycje. Muszę zatem grzebać w kodzie, tylko który plik (które pliki) odpowiada za kolejność pozycji?

wezykowski
28-12-2015, 14:45
Mój zapał do szukania i przestawiania pozycji modułów w szablonie osłabł, gdy znalazłem rozszerzenie: Advanced Module Manager, które wszystkie te skomplikowane działania wykonało samodzielnie. Plusy dla moje i zwiastuna za inspirację.