PDA

Zobacz pełną wersję : Stopka zasłania treść



Gibon123
28-12-2015, 20:31
Cześć, zrobiłem sobie szablon, na dole wrzucam kody. Mój problem polega na tym, że kiedy "zawartości" jest mało to na ekranie wszystko ładnie wygląda, a stopka jest przyklejona do dołu ekranu. Ale kiedy zawartości jest więcej, a monitor mniejszy to stopka początkowo jest na dole ekranu, ale zasłania zawartość, a kiedy zjeżdzam suwakiem niżej, ona zostaje na poprzedniej wysokości.


<body>

<div id="back">

<div id="zawartosc"> </div>

<div id="stopka"> </div>
</div></body>



#stopka{
height: 100px;
width: 1040px;
bottom:0;
position: absolute;
}
#back
{
height: 100%;
width:100%;
position: absolute;
}

moje
29-12-2015, 22:28
Po co Ci te absoluty i wartości "na sztywno"?

Poczytaj ro robieniu szablonów html/css ;)

Gibon123
30-12-2015, 17:12
Właśnie pierwszy raz sam piszę stronę. Tyle się obczytałem, że mi się w głowie przewraca, a poprosiłem o pomoc, bo zależy mi na czasie.

Gibon123
03-01-2016, 10:10
Może mi ktos pomóc?

moje
03-01-2016, 12:47
Przeczytaj mojego poprzedniego posta.

zwiastun
03-01-2016, 13:32
@Gibon123 - projektowanie szablonów stron jest zadaniem złożonym. Rozwiązania problemu, o który pytasz, nie da się podać w 5 wierszach instrukcji. Skoro "pierwszy raz piszesz stronę", to przyjmij postawę odpowiednią do tego, że to "pierwszy raz". Masz problem, poszukaj jego rozwiązania w Internecie albo w literaturze. Bo to na pewno problem opisany w niejednym miejscu. Ja przykładowo pisałem o nim jakieś 8-10 lat temu tutaj: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/542/46/ i tutaj: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/544/46/ (ale daruj sobie studiowanie tych materiałów, bo od tamtego czasu upłynęło sporo wody w Wiśle i nastąpiło sporo zmian w projektowaniu stron www, choć - porównując opisane tam rozwiązania z Twoim kodem, to możesz się z nich sporo nauczyć).

Zacznij od odpowiedzi na pytanie @moje: po co Ci te "absoluty" i wartości "na sztywno". Po co określasz szerokość stopki? A jak będzie na ekranie smartfona? A telewizora? Po co Ci to określenie wysokości stopki? Wysokość elementow na sttronie jest zwykle ustalana automatycznie, przez wypełnienie ich treścią - ustalisz sztywną wysokość i obetnie Ci zawartość stopki.

Gibon123
03-01-2016, 14:46
Dając pozycję relative, stopka leci do góry strony.
"ale daruj sobie studiowanie tych materiałów, bo od tamtego czasu upłynęło sporo wody w Wiśle"
Bardzo trafna uwaga, większość tematów, z resztą większość internetu to śmietnik.

zwiastun
03-01-2016, 16:47
Dając pozycję relative, stopka leci do góry strony.
A po co w ogóle określać pozycję? Nadawanie blokowi właściwości relative ma czasem sens, ale zdaje się, że niezbyt ten sens rozumiesz.

Stopka ma się wyświetlać pod treścią. Proste założenie i raczej prosta realizacja. Wystarczy nie kombinować i będzie zawsze na swoim miejscu.
Przyklejanie stopki do dolnej krawędzi okna wyświetlającego to niepotrzebne zajmowanie i tak ograniczonej przestrzeni.

PS
A propos śmeitnika: Przeczytałeś tę "większość tematów"? Nie sądzę.
Więc nie pleć niepotrzebnie i od rzeczy, bo właśnie w ten sposób przyczyniasz się wydatnie do produkowania śmieci.