PDA

Zobacz pełną wersję : Wygląd artykułu



Gibon123
03-01-2016, 14:51
Zrobiłem szablon w artisteerze. Mam na stronie zakładkę z przeglądem artykułów, a poza tym jeszcze kilka zakładek z pojedynczymi artykułami. Wygląd artykułu jest określony takim kodem.

.post{
background: #E2E8EE;
background: rgba(226, 232, 238, 0.8);
border: 1px solid rgba(156, 175, 196, 0.8);
padding: 5px;
margin: 10px;
width: 100%;
}
A ja chciałbym, żeby np. na każdej stronie wyglądał on inaczej. Jak mogę dla każdej strony zmodyfikować wymiary i kolor artykułu?
Ewentualnie co muszę dopisać, żeby artykuły z joomli wyświetlały mi się w jakimś "okienku", który sobie zrobiłem w divach?

GOGOKOM
03-01-2016, 15:24
Szukaj info o przypisywaniu szablonów. Zmodyfikuj swój szablon i przypisz gdzie potrzebujesz.

Wysłane z mojego QUANTUM_2_400 przy użyciu Tapatalka

Gibon123
03-01-2016, 15:36
Dzięki, rzeczywiście jest to jakieś rozwiązanie, ale czy nie da się tego zrobić w inny sposób?
I jeszcze to pytanie - co dopisać do kodu, żeby artykuły wyświetlały się w określonym miejscu (np. w jakimś divie)?

GOGOKOM
03-01-2016, 16:57
Podstawy html i css. Masz artistera więc w czym problem.

Wysłane z mojego QUANTUM_2_400 przy użyciu Tapatalka

zwiastun
03-01-2016, 17:01
Dzięki, rzeczywiście jest to jakieś rozwiązanie, ale czy nie da się tego zrobić w inny sposób?
I jeszcze to pytanie - co dopisać do kodu, żeby artykuły wyświetlały się w określonym miejscu (np. w jakimś divie)?

Przepraszam, ale mam wrażenie, że nie wiesz co i po co robisz i o co pytasz.

a) zrobić szablon w Artisterze a samemu napisać szablon to zupełnie co innego.
b) skąd taki pomysł, żeby przegląd artykułów czy artykuł na każdej stronie wyglądał inaczej? A po co?
c) prawie wszystko można zrobić na wiele sposobów - na pewno jeśli chodzi o kodowanie stron. Tyle tylko, że są sposoby lepsze i gorsze. Podano Ci typowy, a Ty szukasz "lepszego". Pewno nie bardzo wiesz, o co chodzi w typowym.



co dopisać do kodu
A nie wyświetlają się "w określonym miejscu"? To wróć do Artistera i umieść je tam, gdzie chcesz. Obawiam się, że po raz kolejny piszesz i nie bardzo wiesz, o czym piszesz.

GOGOKOM
03-01-2016, 17:30
Jak podstawy cię przerastają to może helix3 joomshopera, ale tam też są zakamarki [emoji4]

Wysłane z mojego QUANTUM_2_400 przy użyciu Tapatalka

Gibon123
03-01-2016, 18:50
@Zwiastun
a) a czy twierdzę inaczej?
b) bo tak - chyba wystarczający powód :)
c) właśnie sądziłem, że zwykle używa się innego sposobu, ale jeśli tak mówisz, to ok

Dzięki za pomoc, zrobię to za pomocą przypisania dodatkowego szablonu.

Może źle to tłumaczę, ale powiedzcie mi jeszcze na to pytanie.
Jak chcę wstawić jakiś moduł w dowolnym miejscu to robię sobie tam diva, ustawiam go gdzie chcę i tworzę tam pozycję "1".
<div> <?php echo $view->position('1'); ?> </div>
A np. umyśli mi się zrobić na środku strony kwadrat i będę chciał w nim wyświetlać artykuły, to co muszę wpisać w tym divie, żeby artykuły z joomli wyświetlały się własnie tam? Może tak bardziej opisowo zrozumiecie o co mi chodzi.

Tu kod przykładowego szablonu z artisteera:

<body>
<div id="art-main"> <div class="art-sheet clearfix"><header class="art-header"><?php echo $view->position('position-30', 'art-nostyle'); ?>

<div class="art-shapes">
</div><h1 class="art-headline" data-left="1.23%"> <a href="<?php echo $document->baseurl; ?>/"><?php echo $this->params->get('siteTitle'); ?></a></h1>


<div class="art-textblock art-object227400126" data-left="97.5%"> <form class="art-search" name="Search" action="<?php echo $document->baseurl; ?>/index.php" method="post"> <input type="text" value="" name="searchword"> <input type="hidden" name="task" value="search"><input type="hidden" name="option" value="com_search"><input type="submit" value="Search" name="search" class="art-search-button"></form></div><?php if ($view->containsModules('position-1', 'position-28', 'position-29')) : ?><nav class="art-nav"> <?php if ($view->containsModules('position-28')) : ?><div class="art-hmenu-extra1"><?php echo $view->position('position-28'); ?></div><?php endif; ?><?php if ($view->containsModules('position-29')) : ?><div class="art-hmenu-extra2"><?php echo $view->position('position-29'); ?></div><?php endif; ?><?php echo $view->position('position-1'); ?> </nav><?php endif; ?>
</header><?php echo $view->position('position-15', 'art-nostyle'); ?><?php echo $view->positions(array('position-16' => 33, 'position-17' => 33, 'position-18' => 34), 'art-block'); ?><div class="art-layout-wrapper"> <div class="art-content-layout"> <div class="art-content-layout-row"> <?php if ($view->containsModules('position-7', 'position-4', 'position-5')) : ?><div class="art-layout-cell art-sidebar1"><?php echo $view->position('position-7', 'art-block'); ?><?php echo $view->position('position-4', 'art-block'); ?><?php echo $view->position('position-5', 'art-block'); ?>



</div><?php endif; ?>
<div class="art-layout-cell art-content"><?php echo $view->position('position-19', 'art-nostyle'); if ($view->containsModules('position-2')) echo artxPost($view->position('position-2')); echo $view->positions(array('position-20' => 50, 'position-21' => 50), 'art-article'); echo $view->position('position-12', 'art-nostyle'); echo artxPost(array('content' => '<jdoc:include type="message" />', 'classes' => ' art-messages')); echo '<jdoc:include type="component" />'; echo $view->position('position-22', 'art-nostyle'); echo $view->positions(array('position-23' => 50, 'position-24' => 50), 'art-article'); echo $view->position('position-25', 'art-nostyle');?>


</div> </div> </div> </div><?php echo $view->positions(array('position-9' => 33, 'position-10' => 33, 'position-11' => 34), 'art-block'); ?><?php echo $view->position('position-26', 'art-nostyle'); ?>
<footer class="art-footer"><?php if ($view->containsModules('position-27')) : ?> <?php echo $view->position('position-27', 'art-nostyle'); ?><?php else: ?><p><a href="#">Link1</a> | <a href="#">Link2</a> | <a href="#">Link3</a></p><p>Copyright © 2016. All Rights Reserved.</p><?php endif; ?></footer>
</div> <p class="art-page-footer"> <span id="art-footnote-links"><a href="http://www.artisteer.com/?p=joomla_templates" target="_blank">Joomla template</a> created with Artisteer.</span> </p></div>


<?php echo $view->position('debug'); ?></body>

GOGOKOM
03-01-2016, 19:09
Teraz to pojechałeś. Proponuję zlecić bo wiedzy i chęci brak [emoji62]

Wysłane z mojego QUANTUM_2_400 przy użyciu Tapatalka

zwiastun
03-01-2016, 19:12
Jeśli chcesz "projektować szablon" przy pomocy Artistera, to projektuj przy pomocy Artistera, a nie grzebiąc w kodzie.
Artister używa własnych rozwiązań do kodowania szablonów.
W szablonach Joomla pozycje modułów wywoływane są instrukcją jdoc:include, np:


<jdoc:include type="modules" name="position-1" />

Gibon123
03-01-2016, 20:13
pozycje modułów wywoływane są instrukcją jdoc:include
O taką odpowiedź mi chodziło.
Rzeczywiście łatwiej jest projektować tylko w Artisteerze, ale sam przyznasz, że program ma ograniczenia. Używa też własnych rozwiązań i dlatego prosiłem o pomoc.


Teraz to pojechałeś. Proponuję zlecić bo wiedzy i chęci brak
Może już się nie wypowiadaj, bo co kolejny post to wnosi coraz mniej do tematu. To jest forum stworzone do pomocy, a jak nie chcesz pomóc to wcale nie masz obowiązku tu pisać.

GOGOKOM
04-01-2016, 12:35
Może już się nie wypowiadaj, bo co kolejny post to wnosi coraz mniej do tematu. To jest forum stworzone do pomocy, a jak nie chcesz pomóc to wcale nie masz obowiązku tu pisać.

W pierwszym moim poście dostałeś na tacy czego szukać, zamiast szukać to ....

Zamiast zerknąć w pliki podstawowych szablonów joomla dostarczanych wraz z "gołą" instalką, chociażby wygoglować to (https://www.google.pl/search?q=joomla+3.5+projektowanie+szablon%C3%B3w&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=U1SKVuWGB8buyQODlb3QCw) i odkryć to: http://wiki.joomla.pl/J3.5:Pierwsze_kroki_z_szablonami to co, pouczasz twierdząc że "forum jest do pomocy" no jasne ale nie technicznej.
Co do wskazówek jakie ci dałem to też były podstawy z ww. linku z wiki.
Oczywiście aby to wszystko połączyć niezbędne są podstawy html i php o czym ci też napisałem.
Ponadto piszesz że robisz szablon w artisteerze to masz tam pomoc techniczną jak w każdym zakupionym artisteerze - http://artisteer-polska.pl/wsparcie-techniczne
(http://artisteer-polska.pl/wsparcie-techniczne)Podałem ci jeszcze podpowiedź o https://www.joomshaper.com/blog/helix3-revolutionary-template-framework-is-ready
Bo dla tych z takim podejściem
b) bo tak - chyba wystarczający powód to narzędzie ma rozwiązania bez wiedzy o html i php.
Dlaczego w ogóle poświęciłem czas na twój wątek - bo może zaczniesz czytać i szukać.
Przy takim podejściu

b) bo tak - chyba wystarczający powód
trzeba mieć wiedzę albo dostęp do google.
Jak już wykonasz swój szablon nie zdziw się że jest jaki jest.

Gall Anonim
04-01-2016, 15:15
A np. umyśli mi się zrobić na środku strony kwadrat i będę chciał w nim wyświetlać artykuły, to co muszę wpisać w tym divie, żeby artykuły z joomli wyświetlały się własnie tam? Może tak bardziej opisowo zrozumiecie o co mi chodzi.
Użyć modułu do tego celu :-)
Szablon artisteera posiada naprawdę dużą ilość pozycji standardowych - które powinny ci wystarczyć ale jak potrzeba więcej - dorabiasz - sam napisałeś jak (chociaż nie dam sobie ręki uciąć za to czy to załatwi sprawę do końca - tam chyba potrzebne są jeszcze inne parametry).
Standardowo miejsce wyświetlania artykułów z komponentu na stronie to: <jdoc:include type="component" />
I to by było na tyle :-)

trybalda
06-02-2016, 14:29
musisz sie kolego jeszcze troche nauczyc